Gjest Lenchen Skrevet 27. august 2007 #1 Skrevet 27. august 2007 Jeg jobber som avd.leder i barnehage, har bekkenløsning og går til fysioterapeut for behandling. Fysioterapeuten gav meg streng beskjed om å ikke presse meg selv. Får jeg vondt skal jeg hvile, og jeg skal unngå situasjoner der jeg får smerter. Jeg får aller mest smerter av å gå/stå. Trenger ikke å være lange turer. 20 min på beina kan være nok. Jeg er helt avhengig av å ha en stol i nærheten. Så jeg gikk inn til sjefen min i dag og fortalte henne hva fysioterapeuten hadde sagt. Og jeg foreslo at jeg ikke gikk på tur de dagene vi skal på tur, og heller blir igjen med en liten gruppe barn, mens de andre er på tur. Og jeg fortalte også at jeg har fått "forbud" mot å bøye meg ned for å hjelpe barna å ta på skoene deres, jeg må heller ta dem opp på fanget. På lørdag så gikk jeg en kort tur med en venninne, og både i dag og i går så har jeg nesten ikke kunnet gå pga smerter. Alt dette pga turen jeg gikk på lørdag. Men det sjefen min svarer da, er at hun mener fysioterapeuten overdriver, og at man har godt av å bevege seg. Hun sier at mange leger er uenig i det fysioterapeuten sier. Jeg er jo kun 17 uker på vei, og kan ikke ha så store smerter når jeg ikke er større enn det jeg er. Men det er jo ikke størrelsen det kommer ann på når det gjelder bekkenløsning. Jeg ble helt paff, og synes egentlig hun burde være fornøyd at jeg i det hele tatt kommer på jobb med slike smerter som jeg har hatt i dag. Jeg kjenner nesten at jeg har lyst (og sikkert bør) sykemelde meg. Jeg har begynnt å få kynnere også, så lurer på om det kan være stress-relatert?? Hva synes dere? Hvordag er deres sjefer?
Fruktmos- 2 prinsesser:) Skrevet 27. august 2007 #2 Skrevet 27. august 2007 Mange sjefer er rare Det er viktig at du IKKE presser deg når du har bekkenløsning. Da blir det bare værre
Lamaungene 07 og 10 Skrevet 27. august 2007 #3 Skrevet 27. august 2007 hum..jeg er vel i en litt mer heldig situasjon enn deg.. jobber som innleid i et større firma hvor de har tilrettelagt alt for meg og gitt meg tilbud om å komme tilbake når jeg føler for det i permisjonen dvs. kanskje jobbe en dag i uka eller to etter noen måneder slik jeg har planer om og deretter tilbake i full jobb. Var hos legen i 21.uke og fikk henvisning til fysio pga. begynnende bekkenløsning og bedriften har i den sammenheng sagt at jeg må bare si fra om det er noe jeg har behov for og bare kjenne etter selv hvordan det går i jobben evnt. ta ut aktiv sykemelding om jeg har behov for det...så jeg er vel så heldig som det er mulig å få det vil jeg tro...ønsker ihvertfall alle andre samme situasjon som meg!
Knøttefrøken Skrevet 27. august 2007 #4 Skrevet 27. august 2007 synes du skal ta vare på kroppen din.. og drit i hva sjefen din synes og mener. det er din kropp og du som skal leve med smertene. Hvis ikke det blir bedre hadde jeg sykemeldt meg.
Sjokoladebananer Skrevet 27. august 2007 #5 Skrevet 27. august 2007 Hvis ikke sjefen din er mer villig til å tilrettelegge for deg, er det jo bare sykemelding igjen da. Ille at det skal være sånn, arbeidsplassen er jo faktisk pliktig til å tilrettelegge. Og når du attpåtil tar initiativ på denne måten... Men det kan jo hende hun våkner opp når du kommer med sykemelding, ta det en uke av gangen.
Gjest Lenchen Skrevet 27. august 2007 #6 Skrevet 27. august 2007 Så heldig du er Det som er så dumt med å jobbe i barnehage er at når en ikke fungerer slik den skal, så blir det mer å gjøre for de andre. Fordi tingene må gjøres enten vi vi/kan eller ikke. Dette gjør noe med samvittigheten min. Jeg føler at jeg bør presse meg litt, men kjenner jo på kroppen etterpå at det bør jeg ikke gjøre. Å jobbe i barnehage når man ikke er helt på topp er egentlig en ganske krevende greie.
petite fleur Skrevet 27. august 2007 #7 Skrevet 27. august 2007 Den sjefen din trenger å lese seg opp på bekkenløsning før hun uttaler seg! Det stoffet som fører til bekkenløsning(nå husker jeg ikke hva det heter) setter i gang allerede 3-4 uker uti graviditeten, og har ingenting med hvor stor du er!
Gjest Lenchen Skrevet 27. august 2007 #8 Skrevet 27. august 2007 Det er sant. Jeg er faktisk verre nå, enn jeg var helt på slutten i mitt forrige svangerskap. Kjenner at jeg blir så irritert...grrr... hehe. Men hvis hun vil at jeg skal presse meg, så ender det sannsynligvis med sykemelding, og det taper både barnehagen og sjefen min på. Jeg synes hun er rar... hun sier at hun er livredd for at jeg skal bli dårlig i svangerskapet pga hun trenger meg sånn i jobben, pga jeg er den eneste utdannede pedagogen på huset (utenom henne selv). Og så vil hun ikke legge tilrette for at jeg skal kunne jobbe lengst mulig. Dobbelmoral spør du meg..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå