Gjest Skrevet 27. august 2007 #1 Skrevet 27. august 2007 Jeg mener at ull hører den kalde årstiden til - og venter med å ta i bruk ullundertøyet til kulda setter inn. Men de som selger ulla mener jo at ull er supert om sommeren også, siden det regulerer temperaturen og transporterer fuktighet. Sikkert riktig, men jeg får meg likevel ikke til å bruke det nå om sommeren. Noen som sverger til ull hele året ?
Mille** Skrevet 27. august 2007 #2 Skrevet 27. august 2007 Nope, kun om vinteren. Kunne ikke falle meg inn i søvnet engang å kle på meg selv ull midt på sommeren. ;o)
Gjest Skrevet 27. august 2007 #3 Skrevet 27. august 2007 Førstemann var ullbarn. Var ingen varm sommer første åra, og han var tynn. Fungerte veldig fint det. Minsten går med det fra sept- mai.
Gjest Skrevet 27. august 2007 #5 Skrevet 27. august 2007 Bruker ikke ullklær om sommeren, men den sommeren da hun var nyfødt (2006) hadde jeg en del bodyer i ull-/silkeblanding som var helt utrolig gode! Men - hun ligger på skinn i vogn og seng hele året, selv på tropedager/-netter og elsker det, sover hundre ganger bedre etter vi fikk skinn i senga :-) Nå har vi også begynt å bruke en tynn ullpysj fra Janus, den er helt herlig, og hun er aldri kald når hun våkner om morgenen eller om hun sparker av seg dyna :-) Hun er 14 mnd nå..!
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 27. august 2007 #6 Skrevet 27. august 2007 jeg forstår ikke helt dette med ull jeg. vet det er bra, for alle sier det, men alle er så uenige om når de små skal ha det på seg. vurderte og ta det på han i dag siden det var litt surt ute. men hoppet over det. syns ull er litt vanskelig
Gjest Skrevet 27. august 2007 #7 Skrevet 27. august 2007 Ull er gull - året rundt :-) Ull både varmer og regulerer varmen, så det blir ikke varmt eller kaldt..! Men det må være ren ull, ikke noe syntetisk stoff, da blir det klamt..! Jeg synes ikke du skal høre på "alle", men lytte til din egen magefølelse... Og sjekk ut: http://nostebarn.no/sites/webbutikk/enterprise%20portal/wool1.aspx
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 27. august 2007 #10 Skrevet 27. august 2007 så egentlig kan jeg stoppe og kjøpe vanlige klær og bare gå for ull?? (nå er det jo høst alikevel mener jeg) også et par joggebukser så er alt i boks?
Gjest Skrevet 27. august 2007 #11 Skrevet 27. august 2007 Nope. I motsetning til hva alle påstår blir eldstemann svett av ull om sommeren, men ikke av bomull. Mollomste kan ikke bruke ull i det hele tatt desverre pga eksem.
Gjest Skrevet 27. august 2007 #12 Skrevet 27. august 2007 Vi kommer til å gjøre det fremover ja..! Kjøper kun tynne, ubehandlede ullbodyer og strømpebukser, og bruker vanlige klær oppå... :-) Synes det funker kjempebra, og hun er så god og varm, men aldri svett eller klam :-)
Thula Skrevet 27. august 2007 #13 Skrevet 27. august 2007 Nei, jeg holder meg til ull høst, vinter og tidlig vår. Jeg har likevel brukt en ullbody i blant, fordi den er så tynn, men jeg ser at det lett kan bli for varmt det også. De to eldste kunne sikkert fint ha brukt ull året rundt, men vesla blir så svett at det er nesten ikke til å tro..
Gjest Skrevet 27. august 2007 #14 Skrevet 27. august 2007 Nei, det er jo noen som reagerer på ull, og sånn er det jo, uansett hva noen påstår :-) Smak og behag..!
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 27. august 2007 #15 Skrevet 27. august 2007 kult! da får jeg vel prøve på det da. hm.. trenger vel kansje lit mere en den ene ullbodyen jeg har da.., hehe... har en hel ulldrakt som jeg brukte på han når han lekte på vått gress i sommer og det var helt fantastisk, for han ble ikke is kald som i vanlige klær
Gjest Skrevet 27. august 2007 #16 Skrevet 27. august 2007 Jeg vet..! Heldrakter i ull er herlige, har nettopp kjøpt en haug med ulltøy, blant annet heldrakter som skal brukes om natta og under regntøy og sånn - utrolig myke og gode! Det som er med ull også, er jo at selv om det blir vått så blir det ikke kaldt :-)
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 27. august 2007 #17 Skrevet 27. august 2007 pleier du og kjøpe nøstebarn sine? er så dyrt, den drakta jeg har er fra janus, den virker bra og ikke så dyr. hva anbefaller du? du er nå herved utnevnt til min ullekspert :-)
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 27. august 2007 #18 Skrevet 27. august 2007 Vi bruker ull året rundt. Har lammeskinn både i senga og vogna som brukes sommer-vår-høst-vinter :-) Ellers varierer vi litt, men tynn ull body er mye brukt hos oss. Da blir ikke snuppa klam, og er passelig varm. Også på sommeren. På vinteren bruker vi ullstrømebukse og ullbody hele tiden. Og har andre klær over eller ny runde med ull. Snuppa er iallefall alltid passelig varm, og ikke klam året rundt med ull :-)
Hønseføtter og gulerøtter Skrevet 27. august 2007 #19 Skrevet 27. august 2007 Vi har iallefall fra nøstebarn. HAr både pysj og ullfleecedressen, Kunne ikke vært mer fornøyd! De klærne vi har derifra er utrolig bra! Men vi ksla ha fra Janus også, blir litt dyrt med KUN nøstebarn.
Gjest Skrevet 27. august 2007 #20 Skrevet 27. august 2007 Hehe, ekspert a gitt! Jeg elsker Nøstebarn sine klær, men har ikke råd til å bare kjøpe dem, så vi har også mye fra Janus, synes de har utrolig gode ullklær til å være såpass rimelige..! Vi har pysjer fra Janus, ribbestrikk-bukser fra Nøstebarn, votter og luer fra Nøstebarn og de ull-silke-bodyene hun hadde da hun var baby var fra Nøstebarn. Nå har vi mest Janus-bodyer, men når jeg får stipendet mitt (om en uke - juhuu!) skal jeg ta en tur innom Nøstebarnbutikken og svi av VISA'n litt, hehe..! For ja - Nøstebarn er utrolig gode klær, selv om ullfleecen blir fort nuppete da, det er litt kjipt :-/ De "joggedressene" og heldressene til Janus er forresten også knallgode! De som finnes både i regnbueull og i Prins/Prinsesse-serien..!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå