plutseligbolle Skrevet 27. august 2007 #1 Skrevet 27. august 2007 Hei hvordan gjør dere det med legging på dagen? Sover barnet i senga eller et annet sted? Og sover de til noenlunde faste tider? Vi har fått rutine på kveldslegginga men om dagen blir det litt hipp som happ. Noen ganger sovner hun med puppen, men jeg prøver å få henne til å rape før jeg legger henne i senga si. Hun er fire måneder og sover en tre-fire ganger i løpet av dagen. Og så sovner hun jo selvsagt i bilsetet eller vogna når vi er ute.
*ønsker nr 2* Skrevet 27. august 2007 #3 Skrevet 27. august 2007 om dagen har vi ingen rutiner... han spiser når han er sulten, sover når han er trøtt. sover i vogna dagtid, enten ute eller inne på stua... min er fire mnd, og sover ca 2 dupper om dagen, siste ved firetiden, til ca halv fem fem... sover veldig lite dagtid denna her..
Anonym bruker Skrevet 27. august 2007 #4 Skrevet 27. august 2007 Jenta mi er litt over 6 mnd. Hvis vi er hjemme sover hun fra 09.30 til ca 12.00 og 15.30 til 16.30. Da har hun kvilene sine i vogna på balkongen. Hun sover best ute. Prøver å følge disse tidene når vi er ute og. Jeg synes at det fungerer kjempe fint.
Har byttet nick ! Skrevet 27. august 2007 #5 Skrevet 27. august 2007 Når jenta mi var 4 mnd sov hun stort sett når det passa henne. Det ble en 5-6 lurer per dag, på alt fra en halvtime til 2 timer. Når hun ble litt over 6mnd sov hun 2 ganger per dag på ca 1,5-2 timer. Nå er hun snart ett år og sover stort sett 1 gang om dagen. Jenta mi har stort sett sovet i vognen eller i senga si her hjemme. Frem til ca 6mnd alder tok hun gjerne en lur på magen til mammaen sin også.
Gjest Skrevet 27. august 2007 #6 Skrevet 27. august 2007 Det blir som oftest 3 blunder i løpet av dagen ute i vogna, merker at han sover mye bedre ute enn inne. Og da kan jeg bråke litt også Men varigheten varierer veldig, alt fra 1/2 til 3 timer. Men jeg pleier å legge han når han har vært våken i 2 timer, for da er han som oftest trøtt og sovner. Slik at han ikke blir overtrøtt. Sover ikke etter 18.
mammasgo`jente Skrevet 27. august 2007 #8 Skrevet 27. august 2007 Den første luren i 09 tiden sover hun i senga, og hun sover da i ca to timer. Da sover jeg også... Deilig!! Så har hun 2 lurer til fra ca 13 til 14.30 og fra ca 16.30 til 18.00. Får ikke sove etter 18.00. Legger seg rundt 20. De siste ukene har dagene sett omtrent helt like ut i forhold til når hun sover på dagen. Veldig godt med litt rutiner på ting!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå