Honningmelon Skrevet 26. august 2007 #1 Skrevet 26. august 2007 Sambo skulle lage taco i kveld, og skulle putte kjøttdeigen oppi panna. Da sprutet det fett over hånda hans, og han tok jo helt av! Hoppet rundt på gulvet. Uffet og jamret seg. Så måtte han selvsagt vise frem skaden, og da var det en finger det hadde gått ut over. Det ble riktig nok en halvstor blemme på den, men det var i følge han så vondt at han ikke klarte å lage maten........ pga en blemme på EN finger! Ja, ja, menn sier jeg bare.
Diva Muffin Skrevet 26. august 2007 #2 Skrevet 26. august 2007 Min er akkurat likens. Han benekter det på det sterkeste nå, hehe..
Honningmelon Skrevet 26. august 2007 Forfatter #4 Skrevet 26. august 2007 Haha, njaaaaa... kan ikke svare for alle, men kjære vene, han ble jo 100% handicapet av den blemma :-)
Pysa Skrevet 26. august 2007 #5 Skrevet 26. august 2007 Du må ikke glemme at menn bare er forvokste barn!
Honningmelon Skrevet 26. august 2007 Forfatter #6 Skrevet 26. august 2007 Nei, jeg har det i bakhodet hele tida. Men, det glipper av og til :-) Blir litt smårart å se en stor voksen mann gå helt av skaftet for en blemme, hehe.
Gjest Skrevet 26. august 2007 #7 Skrevet 26. august 2007 Hihihi, her er det JEG som er pysa i huset...Min kjære er kokk, så han er sånn "neidu, jenta mi, grytekluter er for pingler!"
Anne-B. Skrevet 26. august 2007 #8 Skrevet 26. august 2007 At menn er pyser, er en myte som menn selv har spredd for å få oss kvinner til å tro at vi er så utrolig mye bedre enn dem til det ene og det andre Derfor lar mange kvinner sine menn slippe unna med det ene og det andre, fordi "de bare er slik", "menn er tross alt bare store barn". Hadde samboeren min ment at han ikke kunne lage mat pga en blemme på en finger, så hadde det kommet an på hvor den blemma var hen.. Å brenne seg på fett kan gjøre jæskla vondt, men det kunne jo bare være noe som han sa for å slippe unna matlaginga. Ergo er du blitt lurt ;P Jeg velger nå å tro at alle har sin personlige smerteterskel.
Honningmelon Skrevet 26. august 2007 Forfatter #9 Skrevet 26. august 2007 Hå, neida, jeg lot meg ikke lure, for jeg sa at hvis det var såååå vondt at han ikke kunne lage mat, så ble det ikke noe mat. Og jeg vet han hadde veeeldig lyst på taco :-) Så da kom han tuslende etter en stund og lurte på om jeg kunne skjære løken i allefall, så han ikke fikk løk på blemma si, haha (blemma er forøvrig OPPÅ fingeren, så jeg så ikke helt problemstillingen :-)).
Anne-B. Skrevet 26. august 2007 #10 Skrevet 26. august 2007 Hihihi, løk på blemma, som var OPPÅ fingeren? Hvordan er det han skjærer løk da? Hehe. Jeg hadde nok også sagt at det ikke ble noe mat da, om samboer hadde fått en blemma oppå fingeren. Dessuten har vi en Aloe Vera i huset, så jeg pleier å skjære av en tupp av den og teipe innsiden av planten mot blemma om noen har brent seg. Tar vekk alt av smerte. ;P
Honningmelon Skrevet 26. august 2007 Forfatter #11 Skrevet 26. august 2007 Haha, ja jeg må si jeg stusset litt :-) Da jeg bagatelliserte det, ble han sur og gjentok flere ganger: du vet ikke hvor vondt det er du! Og når jeg sa at det ikke ble noe mat, da svarte han at, hvis jeg hadde brukket beinet, så hadde i allefall han hjulpet meg med å gå. Hahaha, for en sammenlikning!
Anne-B. Skrevet 26. august 2007 #12 Skrevet 26. august 2007 Hehehe, han var nå litt morsom da! Kanskje han ikke hadde lyst til å lage mat helt alene, bare? Hihi, må innrømme at vi har hatt noen slike episoder her vi og, a la det der, men da har det som regel vært noe som har stukket under da..
snowstorm73 Skrevet 26. august 2007 #13 Skrevet 26. august 2007 Ikke min. Jeg kaller han for tapetknivkirurg. Han har legeskrekk, så alt som kan ta selv gjør han. Tøff mann!
Sjefsmegga Skrevet 26. august 2007 #14 Skrevet 26. august 2007 hehe...typisk mannfolk Min kommer løpende til meg hvis det skal tas en edderkopp eller lignende også :-D
NoDoubt Skrevet 26. august 2007 #15 Skrevet 26. august 2007 Da er han jo ganske så pysete da siden han er så redd for legen!?
Newton & Prinsessen på erten Skrevet 26. august 2007 #16 Skrevet 26. august 2007 Joda, hehe, kjenner til det.. Sambo jamrer seg så ma nskulle tro han var døden nær om han er litt tett i nesen og har "feber" (f.eks. 37,6, hihi). Enda værre om han er kvalm. Da blir jeg bare irritert. Jeg har hatt først et sangerskap med hyperemesis og nå et svangerskap til hvor jeg hadde diagnosen alvorlig hyperemesis. Spydde flere ganger i timen hver time gjennom de første 30 ukene ca og etter det litt skjeldnere, men fortsatt mange ganger hver dag.. Så jeg er lite mottakelig får å høre på at han sutrer når han er uvel fordi han har spist litt mye fløteis, hehe..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå