flypapir Skrevet 26. august 2007 #1 Skrevet 26. august 2007 Vet at det er helt feil av meg å tro at jeg blir det, men sist klaffet det på første forsøk. Derfor går jeg nå rundt og innbiller meg at jeg blir like fort gravid denne gangen. Kan ikke helt se for meg at jeg skal slite med dette her... Noen som kan komme med noen opplysende ord for å roe egoet??! Noen det har gått veldig fort for første gangen som har slitt mer 2. el 3. gangen?
Hemmeligheten Skrevet 26. august 2007 #2 Skrevet 26. august 2007 Se alltid lyst på livet! Hvorfor tro at det ikke skal gå før du har prøvd. Ikke ta sorgene på forskudd. Jeg har ikke barn fra før og vi får første pp i sept/okt. jeg ser ingen grunn til at det ikke skal klaffe!. hehe lykke til
aug-mamma ble novembermamma! Skrevet 26. august 2007 #3 Skrevet 26. august 2007 Jeg ble gravid på første forsøk både 1 og 2 gang:-) Mistet dessverre 2 gangen, men nå er jeg klar for 3.forsøk. Blir spennende om det går like fort nå:-)
jentahans Skrevet 26. august 2007 #4 Skrevet 26. august 2007 Det trodde jeg også, men ble nok ikke slik. så blir litt skuffet hver gang mensen kommer selv om jeg gjør alt riktig.. så smør deg med tolmodighet og tenkt at det kan ta lang tid. Bedre bli positivt overrasket enn å bli skuffet at det ikke går. Men så klar skal man tenke positivt:) lykke til håper det klaffer med engang;)
aug-mamma ble novembermamma! Skrevet 26. august 2007 #5 Skrevet 26. august 2007 Ps: veldig lurt med EL-tester! Da er du ihvertfall sikker på at du treffer EL-løsning så slipper du å rote vekk tid ved å bomme på den:-)
helinor Skrevet 26. august 2007 #6 Skrevet 26. august 2007 Jeg ble også gravid på første forsøk 1. og 2. gangen, men mistet i SA for en måned siden. Nå er jeg i min første pp etter denne SA og tror og håper at jeg skal bli gravid med en gang;) Viktig å ha troen på seg selv!!
flypapir Skrevet 26. august 2007 Forfatter #7 Skrevet 26. august 2007 Takk for svar jenter... Jeg har handlet inn eggløsningtester og er positiv som bare det. Men det plager meg litt at jeg har en sånn "det skjer ikke meg" holdning til både det å ha problemer med å bli gravid og til en eventuell ma/sa. Er jo ingen grunn til at dette ikke skal skje med meg/oss... Menmen, må vel bare ta det den dagen det kommer. Er uansett imponert over hvor positive mange av dere er selv om ting ikke alltid går rette veien!
Gjest Renate&nydelige christina Skrevet 26. august 2007 #8 Skrevet 26. august 2007 Hei! Jeg håper også at jeg skal bli gravid nå på 1pp...forigge babyen min var uplanlagt og jeg ble gravid selv om jeg tok angrepillen!!! Meeen føler liksom at når du sterkt vil bli gravid kan det være vanskeligere??! At du stresser mer liksom... Er også imponert over alle de positive jentene her inne...:-)
aug-mamma ble novembermamma! Skrevet 26. august 2007 #9 Skrevet 26. august 2007 Sånn hadde jeg det også, en SA/MA skjer ikke meg, og om det hadde skjedd hadde jeg aldri taklet det tenkte jeg...men når det skjedde meg, ble oppdaget på rutineUL i uke 19 uten noe forvarsel, så taklet jeg det faktisk veldig bra..en har forsvarsmekanismer som hjelper en gjennom slike ting har jeg funnet ut, selv om det selvfølgelig er tøft.
¤¤angelina¤¤ Skrevet 26. august 2007 #10 Skrevet 26. august 2007 Hei! Synes det er veldig bra at du tenker positivt, men at du ikke går i kjelleren om det ikke klaffer de første månedene. Jeg ble gravid med førstemann på første forsøk, og denne gangen tenkte jeg at hvis jeg bare gjorde det samme denne gangen, så ble jeg sikkert det denne gangen også. Ble jo ikke det, og ikke på 2. forsøket heller, men har troa på at det går nå, på 3. forsøket Første pp ble jeg ikke skuffet, 2. pp ble jeg litt skuffet, og nå håper jeg det går bra! Lykke til!!!
flypapir Skrevet 27. august 2007 Forfatter #11 Skrevet 27. august 2007 Må være en forferdelig opplevelse aug-mamma. Kan ikke forestille meg hvordan det vil være dersom noe slik skjer. Men som du sier, så har vi forsvarsmekanismer som hjelper oss å mestre slike situasjoner når alt virker håpløst. Man må vel gå videre med livet, og ta med seg den opplevelsen man har videre... Synes hvertfall du er tøff som er så positiv som du er! Jeg skal krysse fingre og tær for at det klaffer for oss alle i løpet av høsten!
aug-mamma ble novembermamma! Skrevet 27. august 2007 #12 Skrevet 27. august 2007 Takk for det:-) Ja i løpet av høsten satser vi på å bli gravide:-) Så kan vi følge hverandre inne på 1.trimester! Hvor gammel er barnet ditt? Jeg har en pjokk son nettopp har blitt 2 år:-) Utrolig herlig alder.
flypapir Skrevet 27. august 2007 Forfatter #13 Skrevet 27. august 2007 Ville vært moro å slå følge! 2 åringer er virkelig herlige. Tulla mi er 19mnd nå, og jeg storkoser meg som mamma. Hun har nettopp startet i bhg og blir mer og mer selvstendig, kjempegøy! Men ville nå vært kos med en liten baby og da, føler hvertfall ikke at jeg er ferdig med småbarn Hvor i verden holder du til? Vi har nettopp flyttet til østlandet etter noen år som student på vestlandet og bor en times tid fra Oslo...
aug-mamma ble novembermamma! Skrevet 27. august 2007 #14 Skrevet 27. august 2007 Samme her, er virkelig klar for småfolk igjen nå:-) Synes det er så kos å være mamma. Pjokken her begynte i bhg da han var 1 år, synes det var litt lite så regner med at jeg tar et halvt år ekstra permisjon med nestemann..Nå har han virkelig utbytte av bhg, men følte ikke det i starten. Vi bor på vestlandet:-)
nr2 i mai! Skrevet 29. august 2007 #15 Skrevet 29. august 2007 Jeg ble også gravid på 1 pp begge gangene, men mistet på nr 2. Prøver nå på igjen og er i min 2 pp, kjenner att jeg er litt utålmodig å lurer på om det er som det skal være, har sånn rygg smerter og små stikkinger i magen, hvet ikke om det er el eller noe annet? Sunnmøre her:0)
Dizzie_mortil3 Skrevet 29. august 2007 #16 Skrevet 29. august 2007 Min datter var et "hendelig uhell", men vi hadde bare vært 4 mnd uten prevensjon, brukte LadyComp som beregner sikre dager. Datteren min er altså resultatet av at vi ikke klarte å styre oss på en rød og "forbudt" dag. Så det var sikkert klaff på første forsøk egentlig. Jeg tenkte som deg at jeg sikkert veldig lett blir gravid. Neste gang tok det 2 pp før spiren satt, men det ble SA. Så tok det 3 aktive pp før jeg ble gravid igjen. Det var en XU, jeg ble operert og fikk fjernet den ene egglederen. Etter det tok det igjen 5 pp før jeg på nytt ble gravid, og denne gangen har jeg altså kommet til 7+5 så langt... Jeg hadde vel rett i at jeg blir ganske lett gravid, men har støtt på komplikasjoner jeg ikke hadde drømt om skulle skje meg! Hadde igrunn aldri trodd at det skulle ta 1 år å lage et søsken.. Men sånt skjer, og selv om du mest sannsynlig blir gravid fort og ikke mister, er det lurt å ha tenkt igjennom muligheten for at noe annet skjer. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå