Gå til innhold

Er det noen som vet? Ang svangerskapsforgiftning..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg bare lurer på hva det er man kan dø av i forbindelse med svangerskapsforgiftning?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Sirkulasjonssystemet kollapser.

Altså slutter nyrer, lever og hjerne å funke

Skrevet

det er svært sjelden i Norge i dag, men det er jo noen tilfeller.. jeg var selv svært syk, og fikk beskjed om at det var ikke langt unna. Lå lenge på intensiv etter at lillegutt var født, og det var ingen morsom opplevelse. Fikk beskjed om at de så slike tilfeller svært sjelden. behandlingen for svangerskapforgiftning er hovedsaklig å forløse barnet, men i mitt tilfelle reagerte kroppen fortsatt og forgiftningen utvilket seg.

 

Skrevet

Indre organsvikt. Først svikter leveren og så tar den med seg resten.

Skrevet

For de fleste vil svangerskapsforgiftningen sitte i etterpå. Særlig om den var alvorlig. Det er derfor mødrene holdes under observasjon. Selv lå jeg på intensiv overvåkning i to døgn.

Skrevet

selv om man har begynnende organsvikt, kan man jo bli frisk fra det igjen også :o) Det kalles HELLP, og er en alvorlig grad av svangerskapsforgiftning.Jeg hadde begynnende lever og nyresvikt, men nå, noen mnd etter ser man ingen tegn til dette. kroppen fikser seg fint igjen den :o) bare man får behandligen man trenger! Men det var skumle saker, og satte jo en real demper på morsfølelse og barseltiden!

Skrevet

Takk skal dere ha. Jeg lurte fordi det var ei som dessverre døde nå, av det. 3 uker etter fødsel. Jeg fik så innmari vondt av det barnet og den pappaen :-(

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...