Helnøtt med spire:) Skrevet 24. august 2007 #1 Skrevet 24. august 2007 Hvordan trives dere? eller har dere gjerne altid bodd litt landlig? har ikke vokst opp i byen, bare litt utfor. Hadde skog å mark rundt meg, men nå er jo nesten alt borte. Trives med en slik natur frihet rundt meg. Og ikke minst er husene billigere. Men er redd det blir kjipt med at det er så langt borte fra alt,..hmm...
Helnøtt med spire:) Skrevet 24. august 2007 Forfatter #2 Skrevet 24. august 2007 *landlig* skulle det være:)
Joikaboll@ Skrevet 24. august 2007 #3 Skrevet 24. august 2007 Ville ikke bytta for alt i verden, her er det stille og rolig, skogen rundt huset, bare å slippe unga ut og så lenge en hører unga er det samme hvor dem er. Trenger ikke ha øyne på dem hele tida. Prisene er jo enormt mye billigere så penger å spare bare der. Så lenge en har bil er det greit at en må kjøre en bit for å komme dit en skal. En annen fordel er at skolebarna får drosje/buss til skolen om veien blir litt lengre. Her på bøgda er det samkjøring og det letter litt. En annen ting en kan tenke litt på er jo at om du har 5-6 km til butikken er du ikke på butikken 2 ganger for dagen. Og det er penger spart )
Honningmelon Skrevet 24. august 2007 #4 Skrevet 24. august 2007 Jeg har alltid bodd landlig og triver veldig godt med det. Syns det er kjempefint for barna åvokse opp her.
Gjest Skrevet 24. august 2007 #5 Skrevet 24. august 2007 Trives kjempegodt :-) Vi bor i et lite boligfelt, men langt ute på landet. Eneste som jeg synes er negativt er reiseveien til butikker (vi har en liten matvarebutikk her da) og familie.
Kamomille Skrevet 24. august 2007 #6 Skrevet 24. august 2007 Vi bor landlig til og trives kjempegost. hadde aldri i verden hatt råd til huset og denne store tomta dersom vi skulle bodd i byen! men jeg savner å ha gåavstand til butikken. Skulle også ønske at ungene hadde gåavstand til skolen når den tid kommer.....Vi får skolebuss som stopper 100 meter fra oss, men skulle helst sett at de kunne gått. skoleungene sitter mer enn nok stille i løpet av dagen, og hadde sikkert hatt godt av å gå fram og tilbake!
Gjest Skrevet 24. august 2007 #7 Skrevet 24. august 2007 jeg stortrives med å bo litt utpå landet. er ikke noe byjente,så for meg er det helt supert. bor utpå ei øy(lofoten),så vi har ingen fastlandsforbindelser her. må ta ferge da. litt tungvindt å må enten ta ferge eller fly for å komme til litt større steder,men det går. husprisene er greie,men ser tydelig at de er på tur til himmels her også. men man har jo mange fordeler og ulemper også. koster mye når man skal ut og reise,alt er mye dyrere her pga høy frakt på varer. men vi har vakker natur,frisk havluft osv.. synes det er herlig med en deilig frisk luft enn plasser man får pustebesvær pga eksos og annen forurenset luft fra store fabrikker. også er det mye mer praktisk for barna og bo her. man har ikke gata som nermeste nabo.man kan sleppe dem ut uten å være redd for at det kommer biler o.l.. og det er faktisk slik at man kan la de være ute alene å leke uten å tenke på at de forsvinner eller noe slik..
Giftmamma med2jenter Skrevet 24. august 2007 #8 Skrevet 24. august 2007 vi bor også ganske landlig... bondegårdere og åkre på nesten alle kanter, bor i enden av et nabolag... men utsikt over sjøen... er bare så deilig her... drømmehuset og beliggenheten vår:) samtidig som det er 10 minutter å gå til bussen. 20 min å gå til butikken.. og 10 min kjøring til byen:) Trives kjempegodt, og kan la barna løpe fritt her:)
Helnøtt med spire:) Skrevet 24. august 2007 Forfatter #9 Skrevet 24. august 2007 Åååå *drømmer* Høres helt idyllisk ut jenter:) Men hvordan er det med kjøreavstand til jobb da?
Giftmamma med2jenter Skrevet 24. august 2007 #10 Skrevet 24. august 2007 jeg har 15 min kjøring til jobben.. så det går helt fint..
Mamman til ♥ og ♥ Skrevet 24. august 2007 #11 Skrevet 24. august 2007 Jeg har alltid bodd "på landet" og kunne ikke tenkt meg noe annet.. har bodd i by noen år, men d var før jeg fikk barn. Jeg syns det er så deilig å bo litt "roligere" og kunne slippe barna ut i hagen for å leke, uten å tenke på biler og trafikk.. tar 10 min å kjøre til en by fra her jeg bor, så er jo veldig sentralt og. Og elsker å kunne ta på meg joggeskoa og springe opp på fjellet.. Det er vel litt med hva man er vant til selv , hva man er vokst opp med selv.. jeg syns det ser urolig tungvindt ut å bo i en by med små barn..
Mamman til ♥ og ♥ Skrevet 24. august 2007 #12 Skrevet 24. august 2007 Jeg har 15 min til jobb.. og to minutter til butikken. fem min til skoler og barnehage..så trenger ikke være så tungvindt selv om man bor "på landet":)
Sjefsmegga Skrevet 24. august 2007 #13 Skrevet 24. august 2007 Jeg har flytta på landet...bodde nærmere by`n før ( 10-15min) nå er det nærmere en halvtime..helt greit.. Ingen butikker jeg kan gå til her..blir for langt..jeg kjører ikke engang bil.(men det blir).. Går greit..og jeg trivest. Det viktigste for oss er at det er andre barn i nærheten slik at ungene får noen å leke med etterhvert som de vokser til... Guttungen tar buss til skolen..og det går greit.
Giftmamma med2jenter Skrevet 24. august 2007 #14 Skrevet 24. august 2007 har også bare 5min til barneskolen, ser den fra stuevinduet:)
Gjest Skrevet 24. august 2007 #15 Skrevet 24. august 2007 har jobben 2 min unna meg.. bor ikke sånn direkte på ''landet'',men kaller plassen for det.. mer fiskevær enn landlig.. mye hav og store fjell rundt oss.. flott naturterreng.. gode jobbmuligheter her. boligpriser fra 7-800000 til 2-3 mill.. men får flotte boliger til litt over million.. god barnehagedekning,kort vei til det meste. sykehus har vi også i kommunen.
Frk. frustrert med alle de små Skrevet 24. august 2007 #16 Skrevet 24. august 2007 Vi bor også landlig. Har bodd i to byer tidligere, da jeg studerte. Ville aldri bytta bort bygda med byen. Her kan vi slippe barna ut, de kan sykle i byggefeltet, ingen farer her vi bor og generelt sett er det fantastisk for barna! Ulempen er bygdedyret og janteloven + sladder, men det beste er bare å heve seg over alt snakket (hvis det skulle dukke opp noe). Ellers er det jo veldig billig. Lite butikker, full barnehagedekning, billige barnehageplasser, billige hus......generelt sett er det godt å "puste" på bygda:)
AnnCoglillepinky=) Skrevet 24. august 2007 #17 Skrevet 24. august 2007 Bodde på landet til jeg møtte mannen min og flytta sammen med han da jeg var 17. Nå bor jeg rett utenfor byen i et stort byggefelt, og lengter ssååååååå tilbake til landet igjen...
lenej :o) Skrevet 24. august 2007 #18 Skrevet 24. august 2007 bor i indre gokk her. 400skt som bor her jeg bor, å vi har 2 små matbutikker. bor sammen med mannen i mitt liv, å vår sønn. han jobber, har fast jobb, å i tillegg eget firma. har kjøpt hus til 600 000kr, så vi lever godt på en inntekt. så vi har god råd til at eg får være hjemme med mini savne å ha kino her, men seff, kino-opplevelsen de få gangene jeg er på kino "UTENBYS" er jo mer fantasktiske da og skulle gjerne hatt burger king her - for eg elske burger king burgere...!! ellers trives eg godt her, har bodd her i 5 år nå, bodde på en litt større plass før, med både kino å gatekjøkken da... :)
Nickie_og_GuttaBoyZ Skrevet 24. august 2007 #19 Skrevet 24. august 2007 jeg bor ca 30 min kjøretur utenfor en by. men der jeg bor, er det skikkelig bygd. har før alltid bodd i byen, flytta hit for 1 år siden. var ganske skeptisk, men etter å ha bodd her en stund har jeg bare en ting å si - ALDRI MERE BY!!!!! det er så fint her, koselige folk... rolig. ja you name it. selv om det blir litt kjøring er det verdt det. det gir meg faktisk litt tid til å vokne om morgenen.
manonym Skrevet 24. august 2007 #20 Skrevet 24. august 2007 Virker ikke som om jeg bor så veldig landlig alikevel når jeg leser hva mange andre her har skrevet=) Har gåavstand til butikk, bank, lege, barnehage osv. Men for å komme til fastlandet må vi med ferje, så for å komme til nermeste by bruker vi vel ca 1 time.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå