bøllefrø med septemberbeibi Skrevet 23. august 2007 #1 Skrevet 23. august 2007 Er dere ikke redde for KS? Tanken gjør meg uvell...Men denne følelsen kommer like fult ved å tenke på en setefødsel.Gode råd for hvordan jeg kan overvinne frykten? er ett vendingsforsøk vært smertene og evt komplikasjoner?
Nehneh Skrevet 23. august 2007 #2 Skrevet 23. august 2007 Hei. Jeg har to planlagte keisersnitt bak meg og skal ha mitt tredje om 3 uker. Har hatt flotte og positive opplevelser ved keisersnittene. Fikk god informasjon både om selve inngrepet og rollen til alle menneskene som ble med på operasjonen. Har vært våken begge gangene og det har vært fantastisk. Har følt meg kjempetrygg fra jeg ble forberedt til operasjonen og til alt var ferdig. Hvis du har noen spørsmål ifht keisersnitt kan jeg prøve å svare så godt jeg kan!
prima donna Skrevet 23. august 2007 #3 Skrevet 23. august 2007 Jeg har også et keisersnitt bak meg, og har samme erfaring som hun over: ikke noe å frykte! D var pga seteleie hos meg også, men mitt sykehus praktiserer ikke vending,så det har jeg ikke prøvd.- jeg ville vel i utg pkt vært skeptisk, fordi det er litt omstridt blant fagfolk. PS: hvis du vil ha baby til snu seg kan du også prøve akupunktur, og å ligge på alle fire med rumpa i været - hjalp ikke meg men skal visstnok hjelpe noen
Maren-mi Skrevet 23. august 2007 #4 Skrevet 23. august 2007 Jeg hadde også KS pga seteleie for 6 år siden. Sh her praktiserte ikke setefødsel, så alternativene ble snuing eller KS. De greide ikke snu henne, derfor ble det KS. Jeg ble positivt overasket over selve operasjonen, følte meg i grunn trygg hele veien, men det verste var da de skulle sette inn kateter i urinåpningen. Det var veldig vondt, og jeg måtte tilslutt få lokalbedøvelse for at de skulle få til å sette inn den. Men det var bare fordi jeg har veldig lav smerteterskel... Ellers gikk alt som smurt. Pappaen ble med inn i op.stua, og jeg var våken hele tiden. Gikk så fint så.
Vestlandske meierier A/S Skrevet 23. august 2007 #5 Skrevet 23. august 2007 vil bar si at mange synes ikke vending er vondt, så er vel verdt ett forsøk?Er livredd KS selv jeg....
@nemone Skrevet 23. august 2007 #6 Skrevet 23. august 2007 Jeg hadde planlagt KS i fjor, var skeptisk på forhånd, men følte meg utrolig godt tatt vare på på sykehuset (baby lå i tverrleie). Var nok heldigere med kateteret enn hun under her, synes det var littegrann ubehagelig, men ikke vondt. Selve snittet var veldig greit, var våken, pappa'n var med og det gikk utrolig greit. Jeg fikk luft inn i kroppen under inngrepet og det satte seg i skulderen, det var faktisk MYE vondere enn såret etterpå. Ga seg etter tre- fire dager. Jeg har vel egentlig omvendt frykt enn deg, jeg har nå baby i hodeleie, men er LIVREDD for å føde normalt, føler meg MYE mer komfortabel med tanken på KS. (skal inn på samtale på sykehuset, aner virkelig ikke hva jeg skal gjøre her). Tror det er følelsen av en mye mer kontrollert situasjon hvor alt går etter en plan kontra en fødsel hvor "alt mulig" kan skje. Jeg stoler virkelig ikke på egen kropp (familien min har mange dårlige historier så det medvirker såklart). Til spørsmålet ditt: Ikke les alle mulige dårlige historier du finner rundt omkring, og ikke les Nylanderbøkene. Et planlagt KS er noe helt annet enn et haste eller katastrofesnitt. Jeg ble innlagt dagen før operasjonen og ble forklart alt som skulle skje. Det roet meg ned fulllstendig. Det verste jeg syntes med KS var 1) Luftsmertene og 2) at jeg ikke fikk mat før mange timer etter operasjonen. Sulten!!!! Lykke til!
Suturtang Skrevet 23. august 2007 #7 Skrevet 23. august 2007 Hva er det du redd for?Skal ha KS om 18 dager,gleder meg mye!
Nybakt mamma, nå til 3! Skrevet 23. august 2007 #8 Skrevet 23. august 2007 Er og livredd KS, men ingenting som sier eg må det. Babyen ligger rett veg, og alt ser fint ut... Men ein veit jo aldri. Hadde det blitt akutt KS, så hadde eg forlanga fullnerkose, ellers hadde eg nok blitt hysterisk.
MissBenz Skrevet 23. august 2007 #10 Skrevet 23. august 2007 Jeg er redd for det. Vil ikke ha KS. Det virker veldig ubehagelig! Vil oppleve å føde naturlig..
Anonym bruker Skrevet 23. august 2007 #11 Skrevet 23. august 2007 For å si det slik....har du mulighet til å føde naturlig....SÅ GJØR DET!!!!
bøllefrø med septemberbeibi Skrevet 24. august 2007 Forfatter #12 Skrevet 24. august 2007 takk for svar!Muligheten for å føde naturlig er vel ganske liten, da blir det i såfall i sete og det vet jeg ikke om jeg har lyst til. Skal på vendingsforsøk til uka så det er mitt siste håp!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå