Gå til innhold

Dere som vet alt;)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Kan man la barnet få gå på skolen i nabokommunen om man vil?

To år til knerten begynner på skole,men har sett ett kjempe flott hus i nabo kommunen jeg kunne godt tenkt meg.

Men det er nyere og finere skole her vi bor nå så derfor lurer jeg..noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja det kan man, men det blir ikket dekket transport til og fra skolen.

Skrevet

Her jeg bor så tror jeg ikke det går. Men her er det fritt skolevalg innen kommunen da:)

Skrevet

Da må du søke om det. Og barnet ha grunner for det. F.eks mistrivsel og mobbing. Vet at også unger som har bare 1 eller 2 år igjen på skolen slipper å bytte. Hvertfall her.

Skrevet

Det varierer kanskje, men vi måtte bytte skole til jenta vår, både når vi flyttet fra en kommune til en annen, og når vi flyttet innad i kommunen. Uanett så mener jeg at barnet har det best hvis det får gå på den skolen den sogner til, det er jo der de fleste skolekompisene bor.

Skrevet

Gutten vår går jo i barnehage her vi bor nå og fått seg mange venner der.Så vil syntes det er så trist om han ikke skal få gå på skole med de.

Har funnet flott hus i nabo kommunen og har veldig lyst på det.Men om det ikke er mulighet for å kunne gå på skole her vi bor nå så må jeg tenke meg godt om.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...