Anonym bruker Skrevet 21. august 2007 #1 Skrevet 21. august 2007 Fikk ei jente for en mnd siden og ammingen har gått fint helt til den siste uken nå. Hun vil ikke ta puppen lengre.. bare sutter i 10sek også begynner hun å hylskrike.. har prøvd gang på gang, men hun nekter. Så har endt med at jeg har måtte gi henne flaske flere ganger. Nå har jeg ikke ammet på 14 timer, og det kjennes ut som at puppene mine skal sprenges.. er vondt å ta på de. Så vet ikke om jeg klarar å amme nå. Hvor lang tid tar det før melken forsvinner?? Lurer på om jeg bare skal gå over til flaske. Det gjør ikke meg noe å gi barnet MME.. så lenge hun får i seg mat så..
LINDA*** Skrevet 21. august 2007 #2 Skrevet 21. august 2007 Pump puppa dine! 14 timer er leeeeeeeenge å gå uten å få tømt de :/
Anonym bruker Skrevet 21. august 2007 #3 Skrevet 21. august 2007 Har ikke pumpe.. og har prøvd i håndpumpe, men de er så harde og onde at jeg ikke får noe ut.. men får vel prøve litt til i kvell... uff... kåmmer jeg til å miste melken viss jeg ikke får ut noe før i morgen...??
Mammaja 120107 Skrevet 21. august 2007 #4 Skrevet 21. august 2007 Stå 5 minutter i en varm dusj også presser du ut til det ikke gjør vondt mer, men ikke mer enn det for da stimulerer du produksjonen.
LINDA*** Skrevet 21. august 2007 #5 Skrevet 21. august 2007 Tror nok ikke du mister melka. Ta deg en dusj, og masser ALT du kan på klumpene/kulene i brystet. For det blir bare værre hvis du ikke masserer de. Det vil helt sikkert lekke fra de etter du har dusja, men bare la det lekke. Og prøøøøøv å pumpe ut noe.. Uffameg... *Stakar* Selv om babyen din ikke spiser så mye av deg er det viktig å hvertfall tømme(pumpe) brystene for melk. Ellers skjer det som har skjedd med deg:(:(
saInBa Skrevet 21. august 2007 #6 Skrevet 21. august 2007 Off..Lite som er så vondt som melkespreng!!Er ikke sikker på hvor lang tid det tar før melken forsvinner når man fullammer,tutta her ville plutselig ikke amme på dagtid lenger,men da ga jeg fast føde utenom så det var jo ikke så mye jeg ammet.Men det regulerte seg overaskede fort heldigvis=)Du kan jo pumpe deg litt?Få vekk den verste sprengen?Eller dysje i varmt vann og massere,det hjalp meg veldig=) Lykke til=)
lemontree Skrevet 21. august 2007 #7 Skrevet 21. august 2007 Stå i dusjen og ha så varmt vann som du klarer og varm dem godt. Massér med flat hånd på alle klumper, stryk-massér, ikke klem hardt på dem. Forsøk å få bort alle klumpene før du gir deg, ihvertfall de som føles vonde og veldig harde. Når du håndmelker skal du holde brystvorten mellom tommel og langfinger innenfor det brune området og melke raskt og lett, i samme tempo som når barnet suger, og ikke slik at du klemmer hardt og lenge, da holder du bare igjen for melken. Ble satt på pumpa av hjelpsomme og myndige pleiere på sykehuset og fikk pent ta imot instruksjoner og demonstrasjoner (hehe), hadde hysterisk melkespreng og var redd for brystbetennelse. De reddet meg virkelig. Rådet mot brystbetennelse var å tømme brystene helt en gang, og det hjalp. Vet ikke hvor fort melken forsvinner - kanskje du skulle snakke md HS, kanskje de både kan finne ut hvorfor hun ikke vil ta puppen, og hvis ikke gi råd om hvor mye du skal tømme brystene for å unngå melkespreng/betennelse hvis du vil slutte å amme... Lykke til uansett!!! Håper du får lettet på trykket, det er jo fryktelig vondt, FØLER MED DEG!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå