Gå til innhold

Litt redd for å få pes nå, men jeg tar sjansen.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Julie Angelica har noen dager hvor ting er verre enn andre dager. Sånn er det vel med alle:)

Men når vi har sånne dager, så setter jeg på enten flåklypa grand prix eller postmann pat. Hun ELSKER disse filmene (eller fargene kanskje, hva vet jeg?)

Hun danser foran tvn og setter seg ned etterhvert og er helt borte i tvn og kjempeblid!

Dette skjer selvsagt lang fra hver dag,men de dagene hun har vondt i munnen pga tennene, eller det bare er en "sånn" dag, så gjør jeg dette for å få henne blid igjen. Vi sitter å koser oss begge to, for mamma er også litt barnslig sånn. Elsker Ivo Caprino filmene.

 

Er dette helt feil av meg? Kan det skade øynene hennes å se på tv når hun er så liten? Flåklypa er vel ca 1,5 time lang.

Jeg blir så glad når hun er glad, og det blir sånn at man gjør det man kan for at sine små skal ha det bra.

Men jeg vil ikke gjøre det på bekostning av helsen hennes eller noe annet, så derfor spør jeg. Er dette greit eller ikke?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hun er 13 mnd?

Ser ikke no galt i det... Når det ikke er hver dag så :)

Skrevet

Gutten min er 2 år og ELSKER å se på tv, han ser nok litt for mye... Leste et sted at det kan være veldig utviklende for barn å se på tv, men da selvsagt rett type program og begrenset tid. Rundt 1,5 time pr dag med tv/data var helt OK.

Barn i dag blir nødt å forholde seg til multimedia i dagliglivet, og bra at de får et sunt og ok forhold til det fra de er små. Fordel om de lærer litt også.

 

Så gutten vår ser litt om morgenen når han spiser frokost, ikke så god vane men eneste som holder ham blid om morgenen og med en på 2 mnd i tillegg så blir det bare sånn. Så ser han litt etter bhg når han vil slappe av litt og litt når han spiser kveldsmat. Prøver at det blir max 1,5 time pr dag fordelt litt utover dagen.

Skrevet

Ja hun er ca 13,5 mnd nå.

Nei det er langt fra hver dag.

Jeg setter ikke på nyhetene engang før hun har lagt seg.

Venter til 21 nyhetene i stedet.

Skrevet

hei!

fra meg får du ikke pes iallefall.

gutten min er veldig glad i å se på film, sitte ved pc'en ol. men han får ikke lov dag etter dag. det blir sånn ca en til to filmer i uken, og så ser han barne tv om morningen i helgen (så sant han ikke blir opptatt av å leke).

 

slik har vi det... han koser seg veldig med en film innimellom.

:)

Skrevet

Virkelig godt å se at jeg ikke er alene om dette.

Tusen takk for svar:)

Skrevet

Litt skader ikke, det finnes begrensinger for alt, for mye tv titting, skaper passive barn, men det er da snakk om litt mer enn en film i ny og ne!

Skrevet

barn tar ikke vondt av å se litt på tv. Så lenge de tikke blir den eneste aktiviteten de har i løpet av en dag.

 

Er sikkert noen her inne som tror at barn får firkantede øyne av det, men det var bare noe en hvit løyn som foreldrene sa når vi var små, det stemmer altså ikke i virkligheten;)

Skrevet

Jeg synes det er greit. Tassen her elsker mikkes klubbhus, og har ingen dårlig samvittighet for at han ser det innimellom.

Skrevet

Ser ikke noe galt i det så lenge hun ikke sitter foran tven 24/7 :o):o)

 

Anbefaler baby einstein filmene - lillegutt elsket dem.

Skrevet

Jeg gjør det samme. Jenta vår har likt å se tv siden hun var 9 mnd. Hun sier fra selv på sin måte når hun er lei. Noe kan hun se veldig lenge og vi begrenser det. Men de dagene hvor alt er galt og det er vanskelig å finne på andre ting, ser jeg ingen problemer med det.

De dagene alt er på topp, ser hun ikke på tv i det hele tatt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...