Anonym bruker Skrevet 19. august 2007 #1 Skrevet 19. august 2007 Jeg ville høre med dere hva dere syntes. Jeg har vært sykemeldt fullt i to mnd. pga. kvalme og uvelhet. Jobber nå femti prosent. Er fem og en halv måned på vei. Er en del svimmel og har en jobb hvor det er endel løfting av småbarn. Etter 4 timer på jobb har jeg vondt i ene siden av ryggen og nedover i beinet. Føles som at ryggen skal dette av. Så da er det bare å innta sofan. Ganske bra dagen etter igjen og går på jobb. Har et barn til å ta meg av. Lurer på om jeg skal sykemelde meg hundre prosent. syntes det er vanskelig da jeg har gode perioder i løpet av dagen også.
kariuss Skrevet 19. august 2007 #2 Skrevet 19. august 2007 ja, det syns jeg du skal gjøre. Man skal jo leve ved siden av jobben også liksom! så det hadde jeg gjort, og hvis det blir bedre går det jo å prøve halvt igjen?!
Anonym bruker Skrevet 19. august 2007 #3 Skrevet 19. august 2007 Det finnes også noe som heter aktiv sykemelding hvor du gjør avtale om hvor mye du skal være på jobb og på en måte er ekstra. Dersom du ikke er i form en dag kan det ligge som en del av avtalen din at du har mulighet til å være mer hejmme noen dager/uker..Det skal settes inn noen for deg i din stilling som vikar.. Dette kan kanskje vær en OK måte å ha noe kontakt med jobben på...
Anonym bruker Skrevet 19. august 2007 #4 Skrevet 19. august 2007 Ja, spurte om det. Men legen sa de var på vei bort ifra denne ordningen. Da var det bedre å bare jobbe en liten prosent. Men ellers hadde aktiv sykemleding vært best for meg.Helt enig.
grolla Skrevet 19. august 2007 #5 Skrevet 19. august 2007 Det virker jo som du har en skade i ryggen, da! Dette bør du få undersøkt nærmere med en MR. Snakk med legen din slik at du får oppfølging og blir undersøkt når du har født! Få evt en fysio-henvisning nå. Lykke til!
Buick Skrevet 19. august 2007 #6 Skrevet 19. august 2007 Legane brukar no meir gradert sjukmelding i forhold til aktiv sjukmelding. Men kva om du får det gradert som å jobbe halve dagar. Kansje lettare det enn å jobbe nokre heile dagar. Viktig å fungere i heimen også med tanke på at du har ein frå fø, men samtidig har du jo såpass lang tid igjen at det kan vere godt å få skifte miljø periodar av dagen.
Håpefull mamma Skrevet 19. august 2007 #7 Skrevet 19. august 2007 minner litt om slik jeg har det. store smerter på den ene siden av korsryggen, og nedover foten. jordmor mente dette var isjias-smerter og at jeg bare måtte ta det med ro de dagene det var vondt og heller være litt aktiv de dagene det ikke var så vondt igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå