LilleGull *12.03.08* Skrevet 19. august 2007 #1 Skrevet 19. august 2007 Jeg har enda ikke fått hørt hjertelyden og har så lyst til å høre den når jeg skal på kontroll neste gang, er da 13 uker på vei. Noen som vet om det blir gjort ved innvendig eller vanlig ultralyd?
Gjest Skrevet 19. august 2007 #2 Skrevet 19. august 2007 Jeg har fått høre hjertelyden på kontroll hos lege. Hørte ikke hjertelyden på UL, men fikk jo se hjertet som slo:)
pandabjørn Skrevet 19. august 2007 #3 Skrevet 19. august 2007 jeg hørte og så hjerte slå når jeg var 7+3 men det var innvendig.. regner med at du får høre hjertelyden neste gang du skal på kontroll og det er da utvendig du må jo bare spørre legen/jm om du ikke kan få høre hjertelyden, er alt for mange jenter som er redde for å spørre om ting når de er på kontroller synes jeg
LilleGull *12.03.08* Skrevet 19. august 2007 Forfatter #4 Skrevet 19. august 2007 Ikke d at jeg er redd for å spørre, bare det at jeg har ikke vert på kontroll siden uke 7, og da ville ikke jordmor leite etter hjertelyd fordi hun synes det var for tidlig og ville ikke at jeg skulle bli engsteli dersom hun ikke fant den. Men har mistet en god del av symptomene mine nå, så begynner å bli litt engsteli og veldi gira på å høre at det er liv inni magen
pandabjørn Skrevet 19. august 2007 #5 Skrevet 19. august 2007 de fleste hører nok ikke hjertelyden før de er over 12 uker tror jeg... og jordmødre vil ikke høre etter hjertelyden så tidlig som uke 7 pga vi kan bli engsteli om de ikke finner hjertelyden... hvilken uke er du i nå og når skal du på kontroll igjen?
LilleGull *12.03.08* Skrevet 19. august 2007 Forfatter #6 Skrevet 19. august 2007 jeg er 12+3 idag og skal på kontroll på torsdag da er jeg akkurat 13 uker... Da får jeg vel høre hjertelyden vel?
_Aina&LilleJoachim_ Skrevet 19. august 2007 #7 Skrevet 19. august 2007 Jeg hørte ikkje hjertelyden da jeg var 12 uker på vei, jordmor sa at noen ganger så "gjemmer" babyen seg. Ble ganske skuffet, trodde jo med en gang at det var noe galt. Da jeg var der 4 uker etterpå tok det lang tid før hun fann hjertelyden, men heldigvis fant hun den tilslutt:) Var helt spesielt, gikk virkelig opp for meg at det er et lite barn inni magen:) Når er jeg 27 uker på vei og alt er kjempe bra:D
Verdens peneste gutter er mine Skrevet 19. august 2007 #8 Skrevet 19. august 2007 i mitt forje svangerskap hørte jeg ikke hjertelyden før i uke 17 eller 18. Spurte ikke om det før heller, var på UL først da og så at alt sto bra til.Håper alt går bra nå også, er i en del elendigere form nå enn da jeg gikk med lillegutt for da var jeg tipp topp form. Jeg er 7 uker på vei i morgen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå