Gå til innhold

Når er det vanlig å kjenne daglige bevegelser?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Om ikke vanlige, så vertfall jevnlige? Jeg kjente noen tydelige fiskeaktige bevegelser for tre dager siden, og ble overlykkelig over denne bekreftelsen på liv:) men har ikke kjent noe liknende siden. Ër nå snart i uke 18.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du er i allefall i den perioda der det er vanleg å kjenne liv heile tida. Med mi fyrste kjente eg det i dei dagar eg var på ul og då var eg vel 19 veker trur eg. 16+2 no og har kjent litt. Deilig:)

Skrevet

jeg er fullgått 18 uker i morra å mini i magen er over alt...kjenner masse liv å d er drit deillig:) skal på ul på tirsdag å gjett om eg gleder meg til d da..hehe jeg er 6 gangs gravid..klem

Skrevet

Da er det nok ikke så lenge til neste gang:) Jeg hvet jo ikke helt hva det er jeg skal kjenne etter heller, så det er kanskje noen mindre bevegelser jeg ikke helt får med meg..

 

Skrevet

Kjente du det jevnlig etter det? eller kom og gikk det? hehe.. er så mye jeg ennå ikke hvet:P

Skrevet

Det er veldig forskjellig når man kjenner bevegelser hver dag... Jeg kjente de første bevegelsene i uke 15, men kjente det heller ikke hver dag rundt uke 18. Begynte vel å bli daglig (hver kveld når jeg la meg ned) rundt uke 19-20. Nå er jeg 25 og kjenner masse hver dag, flere ganger om dagen. Men jormødre og leger sier at man ikke MÅ kjenne liv hver dag før man er i uke 28 (3.trimester). Når du ikke er så langt på vei, så er ikke bevegelsene så kraftige at du alltid kjenner de, eller at du må ligge i ro og kjenne etter før du legger merke til det. Hvis du er i aktivitet og opptatt av noe, så kanskje du ikke legger merke til det.

Skrevet

Jeg har kjent liv hver dag siden jeg var 16+8. Er nok ganske individuelt :)

Skrevet

Er vel rundt uke 20 de sier.

Jeg er 18+4 i dag, og jeg har kjent liv hver dag i ca en uke.. Men har kjent liv sånn litt nå og da siden uke 15-16 tror jeg.

Skrevet

Jeg kjente liv første gang da jeg var 16+3, og har kjent det daglig etter det. Er førstegangs og har fått høre at det ikke er så ofte at man kjenner så "harde" spark (magen buler jo :D) så tidlig når man er førstegangs. Men så er det jo veldig individuelt, og har du først kjent det én gang, så går det nok neppe lenge før det er full fres i magen din og :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...