Anonym bruker Skrevet 17. august 2007 #1 Skrevet 17. august 2007 vet jo at man ikke skal det, og har vært veldig flink:) men skal ha rømmegrøt til middag i dag, og det blir liksom ikke det samme uten spekeskinke.. det er jo ikke store mengder man spiser da, har veldig lyst på! hadde dere turt å spist det?
Suss@ med 3 gutter Skrevet 17. august 2007 #2 Skrevet 17. august 2007 jeg har spist alt jeg har lyst på jeg, spurte legen å han sa att alt er greit i moderate mengder:)
ruffen Skrevet 17. august 2007 #3 Skrevet 17. august 2007 Viss det er en skinke som er kjøpt i butikken, og ikke hjemmelaga er det visst tryggere å spise i følge de på legekontoret. Jeg har spist masse spekemat opp igjennom og aldri blitt smittet før, men skal innrømme at akkurat når jeg er gravid så unngår jeg slikt. Spurte legen min om hun hadde spist spekemat selv viss hun var gravid, og da sa hun nei. Så nei, jeg ville ikke spist spekeskinke, men sannsynligvis så er det trygt.
ruffen Skrevet 17. august 2007 #4 Skrevet 17. august 2007 Akkurat mengden har ikke noe å si faktisk. Søstera mi ble smittet av å bare smake en liten bit av kjøtt som inneholdt toksoplasmose. Men det gikk bra med babyen altså, for de fant det ut tidlig.
Anonym bruker Skrevet 17. august 2007 #5 Skrevet 17. august 2007 Jeg har hørt at hvis man fryser spekeskinken så drepes alle potensielle bakterier og da er det helt ok å spise. Noen som kan bekrefte?
ellesant Skrevet 17. august 2007 #6 Skrevet 17. august 2007 Hvis du fryser spekemat først, så er det helt trygt, for den bakterien som er farlig toler ikke å fryses! Sleng skinka i frysern, så går det så bra! Jeg har spist masse spekemat uten å bli dårlig altså, men da er du i allefall sikker!
Gjest Skrevet 17. august 2007 #7 Skrevet 17. august 2007 Ja, det spiser jeg innimellom på brødskiva - men har trappet litt ned nå som jeg er gravid.
Anonym bruker Skrevet 17. august 2007 #8 Skrevet 17. august 2007 Nei og er møkka lei av fårepølse og salami og dill og dall debatter!!!!!!! ÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅÅ
jente08&jente2010<3 Skrevet 17. august 2007 #9 Skrevet 17. august 2007 japp:) spiser det jeg:)hehe... utrolig at folk klarte å bære frem unger før i tia, da burde de jo dødd som fluer:) så akkurat det der, tar jeg ikke så nøye:) foruten om røyk,dop og alkohol da såklart:)
Lilly:) Skrevet 17. august 2007 #10 Skrevet 17. august 2007 jordmoren min har sagt at det er helt ok å spise spekeskinke så lenge det er vakumpakket!
ellesant Skrevet 17. august 2007 #11 Skrevet 17. august 2007 Men toksoplasmose er vel en sånn katte-bæsj-bakterie? Er det ikke E-coli som er problemet med skinke og rå fisk (grav-laks), skal være en "jordbakterie"?
KristineH79 Skrevet 17. august 2007 #12 Skrevet 17. august 2007 Jg har spist spekemat og biff gjennom sv! Spurte 2 forskjellige leger om d tidlig i sv og de sa d gikk fint her i norge men skulle passe på i sydenlandene... Var på 3d om ons og alt så bra ut!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå