Gå til innhold

Er det domt å blande frukt i grøten?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Sliter litt med å få jenta til å spise grøt, de 2-3 første skjeene er greie, men der blir munnen låst. I går prøvde jeg å ha litt pæremos på skjeia ilag med grøten, og da skal jeg si det gikk ned på høykant :-) Men er dette domt å gjøre, blir de bare vant til det søte, det blir kanskje problem etterhvert å få de til å spise middag vis de er så godt vant, eller?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Gjør det du føler er rett du, jeg ser ikke noe galt i å gi frukt sammen med grøten...

Skrevet

Du kan jo redusere mengden frukt på skeia etter hvert.

Skrevet

Jeg blander lit fruktmos i grøten hver gang jeg, ikke tenkt på at det var dumt...

Skrevet

Måtte gjøre dette den først mnd med grøt, reduserte etterhvert og nå spiser han uten. Har mange grøtpakker i skapet da...tok litt tid før vi fant en han likte på smak. Lettere når de er på 6 mnd grøten, lille gutt har falt for hipp med pære og eplesmak og småfolk havregrøt med eple, de smaker kjempegodt:)

Skrevet

Om du lager hjemmelaget grøt skal du jo ha i fruktmos for å styrke opptaket av jern. Så det går nok fint!

Skrevet

mener forresten å ha lest at det er forskjell på å vende barna til det naturlig søte og det som er tilsatt sukker...?

Skrevet

Har frukt i all grøten utenom den fra hipp, eller vil han ikke ha dem. Og det er jo ikke løye, for de er jo ikke så spesielt mye smak i uten litt frukt. (bruker opp til et halvt glass frukt i jeg)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...