Gjest Skrevet 16. august 2007 #1 Skrevet 16. august 2007 hvordan lager man det da? trenger masse gode tips til hvordan få bollene best i verden... =) noen med en god oppskrift? gode tips? vil ha bollene myke og gode sånn som de er i butikken, og ikke sånn harde og kompakte og "klumpete" som de blir når jeg lager dem... forresten, noen med oppskrift på sånn gul eggegreie som er i bollene? sånn som er på skolebolle... i midten =)
Bea har snart 4 barn? Skrevet 16. august 2007 #3 Skrevet 16. august 2007 Kan sende deg noen i morgen orker ikkje finne frem no... sender pm, husk å ha plass
Gjest Skrevet 16. august 2007 #4 Skrevet 16. august 2007 flott =) takk skal du ha... fant en oppskrift på skolebrød jeg tenkte å prøve meg på. fant også en oppskrift på eggekrem (vaniljekrem) og regner med det er samme greien. så nå skal jeg prøve meg på boller - igjen... og håpe det går bra!
minførstebaby Skrevet 16. august 2007 #5 Skrevet 16. august 2007 Kjære " Høygravide Sau" Kan ikke du dele den gode oppskriften med meg og?? Har så lyst å få til å bake for en gangs skyld.. Bollene mine blir alltid sprettball aktige.... men de smaker godt da..men ingen som vil ha fler av og ingen som har spurt meg etter oppskrift ......
DællaSiiiin<3 Skrevet 16. august 2007 #6 Skrevet 16. august 2007 jeg vil oxo ha oppskrift på vaniljekrem /eggkrem eller hva det heter?
mammamammamammamor Skrevet 16. august 2007 #7 Skrevet 16. august 2007 det heter eggekrem og er skole, eller solskinsboller. gode boller får du viss du blander først lunka melk og sukker med gjær, og la det stå å "heve" ei lita stund. så tilsetter du mel og alt det tørre. så baker du ut boller ( ikke hev først, og bak ut litt små boller da, med gode mellomrom ) så trøkker du ned med skei ( ei lita grop i hver bolle) og fyller med eggekrem. så hever du dem, en halvtime times tid. så steker du dem, så har du glasur på og dypper dem gjerne i ei skål med kokkosmasse ( skuleboller) eggekrem lager du enkelt ved å bruke en pose vaniljesaus(eg lager hjemmelaga vaniljesaus) bare med halvparten av melka, og tilsetter ei eggeplomme dette blir en tykk grøtaktig krem eggekrem mmmmmm spar litt til meg
Gjest Skrevet 16. august 2007 #8 Skrevet 16. august 2007 oppskrift på skolebrød finner du her: http://detsoteliv.no/ søk på skolebrød Oppskrift på eggekrem/vaniljekrem ligger her: http://www.varden.no/matogdrikke/recipe.asp?recipe=15455 Ps: noen som vet om maizenna maisstivelse og maizennamel er det samme?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå