Kena Skrevet 16. august 2007 #1 Skrevet 16. august 2007 Jeg har kjøpt meg en sy-maskin til 18000 kr!!!!!!!!!!! Den brodere bilder, bokstaver å er bare helt uuutrolig!!! Men litt ekkelt å bruke så masse penger på meg selv da! Men det er så masse fint jeg kan lage til fødselsdager, jul og gaver og masse annet! Faktisk så er det mange som allerede har spurt om jeg kan merke badehånduker klær og div! Lurer nesten på om jeg må ta noen små kroner for tråd, folie og underlag? Eller er det litt smålig?
trøndermamma Skrevet 16. august 2007 #2 Skrevet 16. august 2007 Nei, det synes jeg ikke er smålig! Hadde de skulle fått gjort det andre steder, så hadde de sikkert måttet betalt for det da også. Synes du at det er litt ekkelt å ta betalt, så trenger du jo ikke kreve så veldig mye for det? Men gratis bør du ikke gjøre det, er jo ikke riktig at du skal ha alle utgiftene for at andre folk skal få navnene sine på ting! Gratulerer meg symaskinen, den er sikkert noe du får stor glede av!
Gjest Skrevet 16. august 2007 #3 Skrevet 16. august 2007 Grattis med vidundermaskin. Det er slettes ikke smålig å ta betalt for hverken materiell eller arbeid. Klart du skal det. De som er så heldige å få hjelp, måtte ha betalt i dyre dommer andre plasser!
Attpåklatten :-)™ Skrevet 16. august 2007 #4 Skrevet 16. august 2007 Gratulerer med ny vidundermaskin:-) Det er jo en skikkelig datamaskin! Og selvfølgelig kan du ta litt betalt for utstyr du bruker når du syr for andre, skulle bare mangle synes jeg!
Reveenka Skrevet 16. august 2007 #5 Skrevet 16. august 2007 Gratulerer med ny flott symaskin! Du har helt sikkert fortjent den - mammaer pleier jo å stille langt bak i køen, og denne gangen var det DIN tur til å koste på deg litt ekstra! Du er sikkert kjempeflink til sy, tipper jeg - bare nevn for venner og bekjente når de spør om sybistand at "joda, jeg tar på meg litt bestillingsarbeid til en billig penge". Så er alle liksom forberedt på at hvis de virkelig spør om noe, så skal de også tilby seg å betale. Det er så rart med det; folk tenker seg ikke alltid om....
Karomamma Skrevet 16. august 2007 #6 Skrevet 16. august 2007 Grattis med kul maskin!! Jeg synes helt klart du kan ta betaling når du syr for andre, også for nære venner. Lykke til!
Maud Skrevet 16. august 2007 #7 Skrevet 16. august 2007 Så bra at du unner deg noe du selv har lyst på! Jeg tror vi damer er altfor dårlige til det, alt skal liksom være til barna og vi har ikke lov til å bruke masse penger på oss selv. En symaskin er vel ikke det aller mest råflotte jeg kan tenke meg forresten ;-) Kos deg med symaskinen din og ta litt betalt hvis du gjør ting for andre.
Milli Vanilli Skrevet 16. august 2007 #8 Skrevet 16. august 2007 Gratulerer med ny maskin! Jeg synes bare det er på sin plass at du tar betalt, om det bare er en symbolsk sum. Før du vet ordet av det, så føler du deg presset til å sy for andre. Hvis jeg øsnker at noen vil lage noe for meg, synes jeg det er best å betale litt :-) Kan jeg spørre hvilken maskin du har kjøpt?
Kena Skrevet 17. august 2007 Forfatter #9 Skrevet 17. august 2007 Super rask til å svare jeg da!!!! Men jeg har jo vært klistret til den maskina hver ledige stund jeg har! Den syr jo selv men jeg må bytte tråd og så var det den forelskelsen da, sitter jo med henførte øyne og glor selv om jeg ikke trenger å sitte der pal! Men bæsjebleier og mat får meg jo vekk en stund da! Stakkars barn, men leke rommet er ved siden av så nå i regn været går det greit! Det er en Brother 1400
Gummelillan Skrevet 18. august 2007 #10 Skrevet 18. august 2007 Gratulerer! Høres flott ut. Og klart at du skal ta betalt! Synes det er mye lettere å be folk om en tjeneste hvis jeg kan få betale for det eller gjøre noe i gjengeld. Tenker venner og bekjente bare synes det er flott at du i allfall tar så du får dekket kostandene for utstyret, men også gjerne litt mer. Har en venninne som lager masse hobbyting og hun pleier faktisk å ha julemesse og selge noe av det hun lager for kolleger og venner. Kjempepopulært!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå