melissa Skrevet 15. august 2007 #1 Skrevet 15. august 2007 Hei dere! Vi har nettopp bestemt oss for å starte med prøvingen (), så tenkte det var på tide å lage meg en bruker her. Vi kommer til å starte i september, så det jeg altså lurer på - hvor farlig er det å drikke alkohol mens man prøver? Jeg vet allerede nå om to anledninger i slutten av september der det er "forventet" at man skal drikke champagne og sånn, og om alt mot formodning klaffer på første forsøk vil jeg da i teorien alt kunne være gravid, om enn bare en uke på vei. Bør jeg kutte alkohol fullstendig om det er en sjanse for graviditet, eller holder det å kutte ut når en eventuell graviditet er sikker? Drikker dere mens dere prøver?
Klar for en liten en =) Skrevet 15. august 2007 #2 Skrevet 15. august 2007 ikke drikk mens du prøver. alkohol påvirking på mor selv om det er helt i begynnelsen av svangerskapet kan gi alvorlige konsekvenser for barnet,
*dreamer* <3 Mie Linnea Skrevet 15. august 2007 #3 Skrevet 15. august 2007 Hei:) Jeg drikker alkohol selv om jeg prøver, men holder meg unna uka før forventet mens. Du kan jo ta en test på forhånd, og hvis den blir negativ kan du ta et par glass vin eller noe. Lykke til med prøvingen, håper spira sitter raskt!
ambumamma Skrevet 15. august 2007 #4 Skrevet 15. august 2007 det er jo bare snakk om to uker fra el til mens, altså to uker som ikke du vet så jeg syns du skal holde deg unna alkoholen akkurat de to ukene. Men man gjør jo som man vil. Og husk at det er mange gode alkoholfrie viner og champagne:-) Lykke til med prøvinga.
Tausa♡Noah&Jessica Skrevet 15. august 2007 #5 Skrevet 15. august 2007 Heisann=) Eg har prøvd i 15 mnd og bli gravid,og har drukket innimellom... trur ikkje det har noke og sei for fostere sin del,for det er jo ikkje i "kontakt" med kroppen din før det har gått noen uker... hadde meg en sikkelig fest i juli(fordi eg var så lei av og prøve og bli gravid at eg berre tok ei pause) det var lørdag,to dager før ikm, og den mnd vi ikkje prøvde klarte vi jo selfølgelig og bli gravide=)))))))(jippi!!!) så fikk jo såååå dårlig samvitihet pga alkoholen,men legen min forsikkret meg om at fostere ikkje ville ta skade av det,pga det var så tidlig....
2 søte små gutter Skrevet 15. august 2007 #6 Skrevet 15. august 2007 Prøveperioden kan trekke ut i tid har jeg begynt å erfare, og jeg har bestemt meg for å leve helt normalt i mellomtiden !!!! Men hvert sitt valg.
melissa Skrevet 15. august 2007 Forfatter #7 Skrevet 15. august 2007 Takk for gode tips! Det er helt uproblematisk å holde seg unna alkohol i utgangspunktet, men jeg må på endel arrangementer i forbindelse med jobben der man vanligvis blir servert vin, og vil helst ikke annonsere til kollegaer og slikt at vi er igang med prøvingen. Jobber i et miljø der planer om graviditet ikke nødvendigvis er udelt positivt (jeg vet, det er ganske teit), så må bare finne på noen gode unnskyldninger for hvorfor jeg plutselig ikke inntar alkohol. Har forresten mengde noe å si? Dvs, å drikke et glass er kanskje ikke like ille som å drikke seg fullstendig snydens?
cucumber Skrevet 15. august 2007 #8 Skrevet 15. august 2007 Hei Melissa, og velkommen som prøver! Jeg skjønner "problemet" ditt veldig godt! Har også en type jobb der man innimellom er på tilstelninger der det blir servert alkohol - og man ikke nødvendigvis ønsker å annonsere at man kaaanskje kan være gravid ; ) Jeg har pleid å takke ja til alkohol, men så bare nipper jeg til glasset hele kvelden og drikker vann i stedet. Da vil det være ytterst få som reagerer, i allefall i forhold til om en skal finne på alle mulige unnskyldninger for å ikke drikke : ) Hvis det er en sånn type "mingle" fest du skal på, er det veldig greit å ta med glasset inn på do også bare tømme ut litt -så går du ikke med fullt glass hele tiden! Lykke til med prøvingen : )
Suss@ med 3 gutter Skrevet 15. august 2007 #9 Skrevet 15. august 2007 Vet du hva jeg har erfart! det er og leve 100% normalt.. jeg gjorde ikke det, og da ble jeg faktisk ikke gravid..¨ Første mnd jeg ga f... rett og slett , ble jeg gravid., da hadde jeg altså hatt noe vin når jeg faktisk var gravid, men legen sa også til meg att det var ok..eller ikke farlig! men det er jo kansje lurt og ikke gå på rav fylla da:) men masse lykke til med prøvinga:)
Skrekkblanda fryd *mamma* Skrevet 15. august 2007 #10 Skrevet 15. august 2007 Jeg tror også på å leve normalt. Man aner jo ikke hvor fort det klaffer. Vi skal kanskje begynne prøving i september også, og jeg kommer nok til å drikke alkohol i sosiale lag, men sikkert unngå det akkurat mellom eggløsning og IKM..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå