Fredpåjord Skrevet 15. august 2007 #1 Skrevet 15. august 2007 Jeg har bestilt dette setet, men ser nå at bilen vår ikke har bøyler /metallstenger som forsetene står på. Nettopp i disse bøylene er det jo at forankringsselene skal festes. Vi har en mazda, og forsetene står nedi et slags glidespor.. What to do? Må jeg droppe setet tror dere?
Guttemamma til tusen :) Skrevet 15. august 2007 #2 Skrevet 15. august 2007 nei, slik er våres bil også (trodde de fleste bilene hadde det) Du dytter bare forankringselene ned mellom ryggen og setet (hvis du skjønner) og drar de rundt på hver side (VANSKELIG å forklare!!) skal jeg prøve å forklare omigjen eller??
Fredpåjord Skrevet 15. august 2007 Forfatter #3 Skrevet 15. august 2007 du mener atdet er et slags mellomrom mellom sete og ryggdelen på bilens forsete så man stapper forankringsselen inn der og fester?
Guttemamma til tusen :) Skrevet 15. august 2007 #4 Skrevet 15. august 2007 ja, du dytter den ene enden nedi der, også drar du de rundt og fester de i hver side (altså rundt der det er et hjul som du kan justere seteryggen i liggende stilling) I den ene enden av forankringselen er "sikkehets knappen", og i den andre enden er det ei slags løkke.. du stikker bare "sikkerhetsknappen" gjennom løkka, og strammer til, før du fester den i bilsetet!
Fredpåjord Skrevet 15. august 2007 Forfatter #5 Skrevet 15. august 2007 hah, tusen takk. skal gå og sjekke bilen, kanskje det blir bakovervendt sete på oss endelig, da :)
Guttemamma til tusen :) Skrevet 15. august 2007 #6 Skrevet 15. august 2007 så bra:) har der ikke det fra før av? (bare siden du skrev "endelig") )
Gjest Skrevet 15. august 2007 #7 Skrevet 15. august 2007 Alle biler har en eller annen måte å feste forankringsbeltene på! Det står flere ulike måter i bruksanvisningen :-) Hvis ikke, ville jeg sett på et sete med kun støttebein, det finnes det også ;-) Flott at dere velger et bakovervendt sete, det er så utrooolig viktig!
Gjest Skrevet 15. august 2007 #8 Skrevet 15. august 2007 På min bil er det heller ingen bøyler. Men på enden av skinnene forsetene er festet i er det en plasthette. Tok av den, skrudde opp skrue/mutter og satte på de festene som fulgte med forankringsselene, og skrudde fast igjen. Vips - trygt og godt plassert :-) (Plasthettene går ikke på i etterkant, de må du lagre et lurt sted så lenge)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå