Gå til innhold

Hvordan tilvenne jenta med flaske?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jenta vår på snart 5 mnd. må tilvennes flaske innen 1 mnd. Hvordan går jeg fram? Pr i dag vil hun ikke suge på flaske, har prøvd en del forskjellige. Er det bare å prøve å prøve hver dag? Er IKKE interessert i å sulte henne for at hun til slutt skal ta flaske.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

dytter...

Skrevet

La pappa gi flaske. Det lukter melk av deg, og da vil jenta heller ha mm. :-)

Skrevet

Har prøvd det også. Nytter ikke. Har prøvd å gi både mm, mme og vann i flaska.

Skrevet

prøvde å gi 1 mann flaske jeg,men han nektet.. prøvde i flere måneder..han ville kunn ha pupp..å d fikk han til han var 14 mnd..etter d drakk han fra glass(ville ikke ha tutkopp heller)

så enkelte barn vill ikke ha det..men d er bare å prøve litt vær dag så kan d hende hun tar den til slutt:O)

Skrevet

prøvd med sugerør, teskje, rett av koppen osv?

Skrevet

Søgerør får hun ikke til. Tutekopp har jeg prøvd, men siden hun ikke vil suge så kommer det ikke noe ut. Fra vanlig kopp dytter hun bare ut tunga. Teskje går greit, men det tar jo ganske lang tid å gi henne et helt måltid med skje.

Skrevet

Kan hun f.eks. få velling hele dagen slik at hun ikke må ha melk så ofte? For velling metter vel mer en bare mm? Så grøt på kvelden?

Skrevet

...

Skrevet

Dytter igjen i håp om å få flere svar...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...