moniccen og Stina 14.06.07 Skrevet 13. august 2007 #1 Skrevet 13. august 2007 Noen som har den? Erfaringer? Kan jeg ta meg snuppa på 2 mnd i den på en times tur i lett terreng???
Mrs. Bouquet Skrevet 13. august 2007 #2 Skrevet 13. august 2007 1 time hørtes litt lenge ut, bør i alle fall ta pause hver 20.min når hun er så liten. (min egen mening altså) Når hun blir større begrenser det seg selv fordi det blir så tungt å bære.
imsdal med julesmak Skrevet 13. august 2007 #3 Skrevet 13. august 2007 Jeg har den. Var veldig godt fornøyd med den når lillegutt var liten. Ville ikke startet med en tur på en time, men prøve gått litt kortere turer først. Det kommer også ann på hvor godt jenta de holder hodet selv. Men du kan lese mer på www.babybjorn.com
Gjest Skrevet 13. august 2007 #4 Skrevet 13. august 2007 Babybjørn er ikke særlig bra for babyen å sitte i, den belaster hoftene og ryggen, så jeg ville ventet litt, og hvertfall ikke gått så lenge som en time..!
Maisie Skrevet 13. august 2007 #5 Skrevet 13. august 2007 Produsentene selv anbefaler at babyene ikke sitter i den i mer enn 20-30 minutter av gangen. Den belaster hoftene og bekkenet på babyen når den henger i den. Hvis du ønsker å bære på tur, vil jeg heller anbefale sjal eller mei tai - de er mere ergonomisk riktig for både deg og babyen, og det er ingen tidsbegrensning på hvor lenge de kan sitte i dem.
Mammatiltoprinser Skrevet 13. august 2007 #6 Skrevet 13. august 2007 Jeg ville kanskje sett meg om etter en annen type bæretøy som er mer ergonomisk riktig for barnet. Babybjørn er ikke bra for barnet å bli båret i. Ta en titt på tettinntil.com der kan du lese om forskjellige bæretøy og finne bruksanvisninger og steder du kan kjøpe.. Disse bæretøyene kan bæres i i flere timer.
___ Skrevet 13. august 2007 #7 Skrevet 13. august 2007 Jeg har BB active. Er veldig fornøyd med den. Hvor lenge ungen kan sitte i den av gangren er ikke godt å si. Kommer ann på hvor ofte det skjer også. Det kan i hvertfal være lurt å prøve litt hjemme før du drar på "langtur". Det er viktig å få strammet riktig og å finne ut om ungen trives med å sitte sån. Mine ble veldig glade i å henge i den etter at de ble store nok til at de kunne ha fjeset fra meg. Fysioterepauten min sier foresten at den er helt fin å bruke. De små får masse støtte og hofter og rygg blir ikke hardt belstet. Likevel bør den jo ikke brukes mange timer hver dag.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå