bambi på isen Skrevet 13. august 2007 #1 Skrevet 13. august 2007 Heisan Er det noen av dere som har erfaring med migrene?? Mannen våknet med skikkelig hodepine idag, gikk for å ta tabletter og det tok en evighet før han kom tilbake. Når han endelig kom, så fortalte han at han hadde spydd flere ganger og at hodet holdt på å eksplodere!! Vi er på fastlandet hos svigers for tiden og svigermor beordret han til legen (hun er legesekretær), vi kom oss til legevakten og de fant jo selvfølgelig ikke ut noe. Spydde hver gang han bevegde seg litt!! På vei hjem fra legevakten spydde han igjen, og etter det følte han seg bra!! Synes det var veldig merkelig, tenkte på migrene, men har ingen erfaring med hvordan det arter seg!! Noen som kan hjelpe meg med det????????
AneB Skrevet 13. august 2007 #2 Skrevet 13. august 2007 Det med at hodet holder på å eksplodere høres kjent ut her, ja... Eller hjernen er for stor for hodet pleier jeg å si... Går fint an å ha ett migreneanfall sånn plutselig uten å få det igjen noen gang, eller at det kan være begynnelsen på en migrene-karriære... Jævlig er det uansett!
Gjest Skrevet 13. august 2007 #3 Skrevet 13. august 2007 Typisk migrene anfall for meg(hvis jeg ikke får i meg medisin tidsnok): Starter med at jeg blir var ovenfor lys og at jeg kjenner det liksom strammer seg i nakken. Deretter får jeg pulserende, intens smerte som er værst på den ene siden av hodet, og jeg blir kvalm. Noen ganger kaster jeg opp, og ofte er det så vondt at jeg ikke husker helt etterpå. Jeg må pent ligge på mørkt rom, og uten lyder rundt meg, da lyder virker som kniver i hodet mitt. Les ellers på lommelegen.no for symptomer osv.
bambi på isen Skrevet 13. august 2007 Forfatter #4 Skrevet 13. august 2007 Hmmm, kanskje det er migrene anfall han har hatt da!! Er vel ikke noe annet å gjøre en å vente å se om han får det igjen da!!! Håper han ikke får det igjen!!
Trulte76 Skrevet 13. august 2007 #5 Skrevet 13. august 2007 Jeg har hatt migrene siden jeg var 16år..er nå 31.. Mine symptom er hodepine, skikkelig trøkkende hodepine oppe på hodet..veldig lyssky, kvalm og svimmel. som regel har jeg smerte kun på ene halvdelen av hodet..kan varierer fra gang til gang hvilken side.men kan ha på begge også da. Paracet funker ikke i det hele tatt..kun migrenemedisin. Hjelper meg MYE!! Andre symptomer man kan ha er synsforstyrrelser, oppkast, svimmelanfall..husker ikke alle
bambi på isen Skrevet 13. august 2007 Forfatter #6 Skrevet 13. august 2007 Svigerfar hadde ikke tro på at det kunne være migrene siden det gikk forholdsvis fort over!! Tok vel ca 4 timer fra det startet til den verste hodepinen forsvant, han har hatt litt vondt i hodet resten av dagen men ikke verre en at han har fungert helt greit, lekt med ungene osv!! Hvor lenge er det vanlig at det varer??
Trulte76 Skrevet 13. august 2007 #7 Skrevet 13. august 2007 mitt anfall varer fra et døgn til 4-5døgn...varierer litt..men veldig ofte i 2 døgn
Gjest Skrevet 13. august 2007 #8 Skrevet 13. august 2007 Mine kan var i alt fra 30 min til hele dagen.. Noen ganger har jeg helt grusom hodepine hvor det kjennes ut som om hjernen er på vei til å vokse ut av hodet mitt og jeg blir drit kvalm. Andre ganger kan jeg komme unna med bare aurafasen, da får jeg synsforstyrrelser og moderat hodepine som som regel bare varer i rundt en time.
bambi på isen Skrevet 13. august 2007 Forfatter #9 Skrevet 13. august 2007 Det høres jo virkelig ut som om det var migrene ja!! Kan det utløses av spesielle ting?? Vi tok båten "hjem" fra danmark igår, og han er veldig sjøsvak, så han spydde 2 ganger og sov resten av turen (festlig å sitte alene med 3 unger på en båt som gynger)!!!!!
lille je Skrevet 13. august 2007 #10 Skrevet 13. august 2007 Uvanlig søvnmønster framkaller ofte anfall hos meg. Det spiller ingen rolle om det er pga mer eller mindre søvn enn vanlig. Stress, sjokolade, rødvin og parfyme framkaller også anfall hos mange. Jeg kan og få det av sterkt lys. (type solskinn i vann som blender meg)
Gjest Skrevet 13. august 2007 #11 Skrevet 13. august 2007 Dette utløser det for meg : for mye sukker, for lite søvn, sterktlys, kamera blitz, sterk parfyme lukt osv..
TurangaLeela Skrevet 13. august 2007 #12 Skrevet 13. august 2007 Hadde han noen form for flimring foran øynene før det skjedde? Uansett har de en del naturmedisin som hjelper på helsekost, husker ikke helt hva det heter, men det er en liten tube med væske som smaker kraftig honning...
Kamomille Skrevet 13. august 2007 #13 Skrevet 13. august 2007 kan selvfølgelig være migrene, men det kan være mye annet som framkaller kraftig hodepine og oppkast også. F.esk kraftig omgangssyke, sjøsyke, influensa, noe han har spist osv osv. se lommelegen.no eller migrene.no for symptomer.
Safir Skrevet 13. august 2007 #14 Skrevet 13. august 2007 Jeg fikk Imigran av legen og beskjed om at er ikke hodevondtet migrene vil ikke tablettene hjelpe. Å prøve migrene medisin ved et senere anfall kan derfor være en måte for mannen din å finne ut om det er migrene han lider av.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå