Mia_I Skrevet 13. august 2007 #1 Skrevet 13. august 2007 Babyen på tre måneder har tørr hud over hele kroppen og flasser av. Vi bader henne med babyolje i vannet, men ser ikke ut til å hjelpe så mye.. Noen som har tips om gode produkter som kan hjelpe?
snartmammapåny Skrevet 13. august 2007 #2 Skrevet 13. august 2007 har den i tilleg veldig lett for å få såre hudfolder så kan det være snakk om atopisk eksem. Hvor ofte bader du babyen? Om babyen har atopisk hud/eksemhud er det lurt å bade skjeldent, da tørker man ikke så lett ut huden. en kjem fra aderma som hetere xomega skal være veldig god på eksemhud.
Mia_I Skrevet 13. august 2007 Forfatter #3 Skrevet 13. august 2007 Vi bader henne annenhver kveld. Vet ikke om det er "ofte" :-)
snartmammapåny Skrevet 13. august 2007 #4 Skrevet 13. august 2007 er litt ofte, iallefall om babyen har sensitiv hud. Her bader vi bare en gang i uka. Jeg har selv atopisk hud så tar mine forhåndsregler med småen. Han har fin hud på kroppen, men har litt eksem i ansiktet som vi holder i sjakk med krem. Vasker han i ansiktet og andre skit utsatte steder hver dag, så er nok det som gjør han får utslett der. Men han må nesten vaskes litt og da;) Selv om det fører med seg litt eksem. Sensitiv hud liker ikke å bli vasket da den lett mister det naturlige fettlaget og dermed blir tørr og irritert. Smør babyen din godt inn med en feit krem, den til aderma skal vist være kjempe god. Har ikke prøvd dens selv ennda, akkurat nå bruker jeg en fra helsekosten på småen, men den er litt klissete i konsistensen til å smøre inn hele kroppen med. Ville og sett om det hjalp å bade babyen litt skjeldnere, ikke bra for de små sensitive kroppene å bli vasket så ofte. Iallefall ikke om de har sensitiv hud i tilleg.
Mia_I Skrevet 13. august 2007 Forfatter #5 Skrevet 13. august 2007 Takk for svar! Skal prøve litt sjeldnere bad, og kjøpe ny krem! Skal til helsestasjonen denne uka så da kan de jo se på det.
Två små trollungar Skrevet 13. august 2007 #6 Skrevet 13. august 2007 Vi har det samme problemet. Prøvde forskjellige kremer, men det som fungerte best hos oss er vanlig Spenol.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå