Gå til innhold

når skal jeg legge babyen??


Anbefalte innlegg

Skrevet

hvordan vet man når man skal legge babyen?? jeg har en liten gutt på 3mnd som jeg sliter veldig med om kveldene hvis jeg ikke får lagt han akkurat når han er passe trøtt(men jeg har ikke peiling når det er) jeg er bare heldig en gang i bland å legger han tilfeldigvis når det passer han.. for det er forskjellig tidspungt for hver dag.. jeg prøver å se etter gjesping og om han gnir seg i øynene,men jeg er enten for tidlig eller sent ute med å legge han(oftes for sent) og da blir det bare grin =(

hva gjør dere??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

jeg pleier å legge han mellom 19:00 og 21:00 foresten

 

hi

Skrevet

Vet du, det syntes jeg var kjempevanskelig også. Men så innførte jeg max 2 timer våkentid mellom hver gang hun sov. Da fungerte det straks bedre. Økte så til 2,5 timer når hun ble litt eldre og nå har hun 3 timer våkentid... (ofte litt mer, veldig aktiv...)

Skrevet

Har du noen faste rutiner på kveldsstell og mat? Er lettere å beregne leggetid hvis man har litt rutiner, for etter en stund, så venner kroppen seg til at dem, og blir trøtt sånn ca til samme tid. Prøv å legge ham til samme tid en stund.

Skrevet

jeg har kanskje ikke vært så veldig flink med faste rutiner på kveldstellet. da skal jeg bli flinkere til det å se om det hjelper..

takk

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...