sistemann Skrevet 9. august 2007 #1 Skrevet 9. august 2007 Nei da det kan fremdeles gå 1-2 uker. Dra hjem, ta to paracet og legg deg til å sove. Du trenger litt søvn nå. Har vært gjennom tre fødsler tidligere og vet derfor å kjenne igjen smertene bår det nærmer seg. Jeg kjente helt tydelig at noe var på gang i 2 tida på natta. Vekket mann og barnevakt og fikk dratt inn på føden. Der viste undersøkelsene at jeg hadde bare 1-2 vm åpning og at riene var for svake. Kunne derfor få dra hjem igjen og hvile. Men hvis jeg absolutt ville så kunne jeg få bli der på føden litt til. Det var ikke å anbefale for jeg burde heller få hvile hjemme. Og fødselen var ikke i gang enda. Jeg sa at smertene var så sterke at jeg trodde fødselene var i gang, men at jeg kunne reise hjem og komme tilbake. 7 min å kjøre til sykehuset fra oss. Paracet virket ikke og riene ble sterkere. Mannen fikk sove og jeg venta til vaktskifte på føden var over slik at jeg kunne få en annen jordmor (likte ikke hun svenske sommervikareren i det hele tatt). Dro inn på sykehuset kl 9.30. Fikk en snill dansk jordmor (sommervikar). Hun forsto at fødselen ikke var så langt unna. Gjorde alt i stand. Lytta til mine tidligere erfaringer. I 11 tida kom de sterke sterke riene og så 2 press-rier - og så kom gutten. Når en først har født et par ganger så kan det gå ganske fort. Det gjelder å stole på seg selv. Når en kjenner det er i gang så er det vel ofte det..... Fikk noen ekstra dager inne på sykehuset pga lavt blodsukker på gutten, men nå er vi hjemme og koser oss. De tre storesøstrene (7,10,11 år) er veldig glade for å få en lillebror og kommer nok til å være til stor hjelp. Lykke til dere andre med fødsel og baby !
anne40 Skrevet 9. august 2007 #2 Skrevet 9. august 2007 Gratulere så mye med gutten! Ja man lærer seg å kjenne sin egen kropp, og den skal man lytte til:-)
nicco Skrevet 9. august 2007 #3 Skrevet 9. august 2007 Gratulerer så mye!!Jeg er helt enig med deg, du må få stole på deg selv, og de som skal være profesjonelle, bør lære seg at det faktisk ofte er kvinnene selv som kjenner kroppen sin og vet hvordan ting ligger an. Koslig med en gutt da, etter 3 jenter. Kos dere masse.
Sprellemamma Skrevet 9. august 2007 #4 Skrevet 9. august 2007 Gratulerer så mye!! Og er helt enig - man kjenner best sin egen kropp og signaler, det burde en jordmor ha lært... (Jeg fikk også to paracet og beskjed om å sove ca 2 timer før gutten var ute (førstemann), denne gangen vet jeg hva jeg går til og har tenkt å gi tydelig beskjed hvis noe er i gang ja!! ) Kos dere masse fremover!!
chianti70 Skrevet 9. august 2007 #5 Skrevet 9. august 2007 Gratulerer så mye med lillegutt, og deilig med en såpass rask og vellykket fødsel. Kan tenke meg at du har en velvillig trillegjeng der hjemme ja - med de tre jentene dine! Kos deg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå