Gå til innhold

Kan jeg bruke dette i et brtllup? Trenger noen synspunkter...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er bedt på kaffe i et bryllup til helga, og er såå i tvil.

Vet at man helst ikke skal bruke hvitt,svart, eller være mer pynta enn bruden.

Mitt dillemma er at jeg ikke har så mye klær, eier ikke en enest kjole.

Prøvd å se i butikker, men finner ingenting...

Har en hvit penbukse (klassisk), hvite høyhælte sko, en olivenfarget topp, og en gjennomsiktig "frynsetopp" å ha utenpå.

Syns selv jeg er ganske stilig, ikke sånn utpåbyen-antrekk.

Men kan jeg bruke det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

JA, det kan du..Hørtes kjempe fint ut... Kos deg i bryllup:)

Skrevet

Det høres fint ut, men som antrekk i bryllup synes jeg ikke det passer.

Hvitt er strengt forbudt å gå i uansett om det er bukse eller kjole, det er bruden sin farge.

Skrevet

Ja, det høres veldig fint ut: )

Skrevet

ja, d kan du vel bruke. har vel ingenting og si at du ahr ei hvit bukse.. hadde vel vært verre hvis du hadde hvit kjole...

 

kos deg!

Skrevet

Hei !

 

Hmmm du skriver ikke hva slags antrekk det er invitert til ??

Jeg synes at hvit bukse og sko er noe dröyt i ett bryllup....... Men har du ikke sort bukse da ? For sort bukse og oliven topp er flott og sort er ifölge nyere skikk og bruk "lov" å bruke i bryllup om man ikke er hel sort.

Da dattern vår var 2 mndr og jeg enda litt "tjokk" så skulle vi i bryllup jeg hadde da sort vidt chiffon skjört og sort strapless topp (så det så ut som kjole) rosa sko, rosa veske og kjöpte rosa sommerfugler på panduor (slike til pynt) som jeg festet med sikkerhetsnåler her og der på kjolen så den ikke var kjempe sort og trist. Hörte da med bruden om hun kunne godta at jeg gikk i det så jeg ikke måtte bruke en formue på klär ....... Det var helt ok for henne !

Skrevet

Hørtes fint ut det, MEN det kommer jo litt ann på kleskoden i bryllupet.. Er det mørk dress/smoking så skal man ikke ha bukse, synes også det er litt dumt å komme i hvit bukse, det skal egentlig være KUN brudens farge..

Skrevet

Står pent antrekk i innbydelsen. Og jeg er klar over det med hvitt.

Men syns det er en viss forskjell på bukse og kjole.

Da syns jeg det er like ille med svart bukse som det ble foreslått lenger opp.I vårt bryllup var det flere med hvite bukser, og kan ikke si jeg reagerte på det.

Mitt problem er at jeg er håpløs til å finne klær, hadde hatt bruk for en personlig shopper!

Er du ledig Mami? He he

Skrevet

Hvis det er pent antrekk så kan du fint bruke bukse :) Spør bruden da vel? er det greit for henne så kan du jo bruke den hvite.. Ellers så har de supre dressbukser på bennetton, fasong som passer til alle kroppstyper og de er i tykt stoff sånn at ikke alt av skavanker synes :) har de i flere farger selv, og de er ikke dyre heller..

 

Hehehe ja personlig shopper hadde vært drømmejobben :) :)

Skrevet

Hmmm... hvorfor spörr du om du kan gå med det når det virker som om du har bestemt deg for de hvite buksene da ???

Skikk og bruk sier at Hvitt er brudens farge . sort er tillat i bryllup ! Du kan google på skikk og bruk evnt.

Men for meg vireker det som om du har bestemt deg for de hvite buksene uansett så da går du med de :o) - Opptil deg dette da !

Men er du i tvil så hör med bruden om det er ok for henne. Jeg hadde värt litt hårsår om noen kom i hvite bukser i mitt bryllup - men det er meg ! Alle mener litt forskjellig og da er det bedre å gå til sakens kjerne - Brura ;O)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...