mollymamma Skrevet 6. august 2007 #1 Skrevet 6. august 2007 Min elskede datter ble født i september 02. Hun ble laget på første forsøk, og svangerskapet gikk som en drøm. Den gang visste jeg ingenting om EL testing, SA og MA eller blødninger. Så med friskt mot satte vi i gang jakten på nr. 2 i mai, og tenkte at joda - babyen kommer nok i februar en gang. Halloooo - snakk om å leve på rosa skyer!! Riktignok har det ikke gått lange tiden fra mai, men vi har allerede rukket å oppleve 2 positive CB tester med påfølgende blødninger og SA begge gangene. Nå på tredje forsøk kom TR på dagen... Føler med dere alle damene som har opplevd både det ene og det andre, og over mye lengre tid enn meg. Utålmodig som jeg er, så blir det EL testing nå i august - med CB digital. Her skal ingenting måtte tydes eller overlates til tilfeldighetene. Ble det ikke februar, mars eller aprilbaby - så står vi hverfall på venteliste for en maibaby. Flere som vil stå på den listen? Har hørt at det lønner seg å være rask. Mange som vil ha, førstemann til mølla osv.
Gjest Skrevet 6. august 2007 #2 Skrevet 6. august 2007 Sier ikke nei takk til det! Selv om jeg akkurat nå håper mest på en april-baby. Om jeg er gravid nå, har jeg termin på fødselsdagen til yngstejenta mi, 26. april Men jeg har liksom mistet håpet på noen lykkelig overraskelse etter å ha prøvd såpass lenge nå, med en MA oppi det hele. Jeg har tre barn fra før, der alle satt med en gang. Derfor satte jeg også igang dette forsøket med tanke på at babyen ville komme etter en 9 mnd. tid. Er bare glad for at jeg ikke visste hva jeg skulle igjennom da. Tenker at det er viktig å se fremover, og tenke positivt om den. Plutselig sitter vi der i lykkelige omstendigheter Lykke til til deg!
Agne Skrevet 7. august 2007 #3 Skrevet 7. august 2007 Jeg er helt hekta på å få maibaby, så fin en tid å få baby på skal man lete lenge etter. Jeg har foreløbig termin 07.05.08 er ikke det flott??? Nå gjenstår det bare å lage denne babyen denne pp da, hehe.....
evigoptimist Skrevet 7. august 2007 #4 Skrevet 7. august 2007 Skriver meg på her jeg også!!! Jeg vil ha baby, uansett når den blir født=)
Chaiemae Skrevet 16. august 2007 #6 Skrevet 16. august 2007 Jeg vil også ha baby i mai. Omkring 4. mai for å være helt nøyaktig.
mamma tiL 1stor+2små Skrevet 18. august 2007 #7 Skrevet 18. august 2007 Jeg vil også ha baby i mai,men da må jeg bli graivd på første forsøk,da blir terminen 22 mai. Siden jeg enda ikke har tatt ut spiralen,ikke før på tirsdag,så tror jeg ikke sjangsen er så stor for det.Tar den jo ut rett før jeg er i den mest fruktbare perioden,så vel,forhåpningene er vel ikke så veldig store kan en si,men håper har en jo lov til,eller hva? Blir jeg gravid på andre forsøk blir terminen 19.6 og jeg som har en jente som er født 23.6,så det kan jo bli spenndene det*ler*
norddame Skrevet 18. august 2007 #8 Skrevet 18. august 2007 Vi skal forsøke til uken, så får vi se om det blir noe maibaby. Skal ta EL test til uken. Eneste problemet med å få maibarn er at jeg har ei jente på 14 som skal konfimeres i mai, men er jo ikke sikkert det klaffer med en gang. Er jeg heldig denne mnd så skulle jeg få termin rundt den 20 mai. Lykke til alle sammen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå