Anonym bruker Skrevet 5. august 2007 #1 Skrevet 5. august 2007 Jeg har aldri likt tanken på å ha utdrikningslag selv, og jeg skal ikke ha noe heller. vi gifter oss om ett par mnd og vi har hatt en god del diskusjoner angående det at jeg ikke vil ha noe utdrikningslag. etter at jeg sa at jeg ikke ville ha og var fast bestemt på det så sa mannen min at han heller ikke ville ha.(si jeg var så negativ til tanken på alt som kunne skje når vi/han drakk osv) skulle ikke jeg ha så ville ikke han heller. (skulle være rettferdig) det er bra for jeg liker ikke tanken på ham med mye drikke og sprø venner alene. dessuten er han veldig flørten og vill når han drikker.(sjalu kjæreste,det er meg det) Han gav beskje til sin forlover at han ikke ville ha, men han sa at det var ikke mannen min som bestemte så han skulle planlegge uannsett. men for ettpar dager si sa han at han hadde avlyst siden jeg ikke likte tanken på det. så nå er han sur på meg fordi han ikke får utdrikningslag. si alt startet med meg. hadde faktisk begynt å venne meg til tanken på at han skulle få feste vilt alene. nå de siste dagene har han fisket etter å få lov til å ha utdrikningslag selv om jeg ikke vil.Sier at han trenger ikke å drikke ol.hver gag han kommer opp med det sier han " unnskyld for at jeg spør, er ikke for å mase. du må bare svare nei og da skal jeg love at jeg ikke skal mase mer, jeg skal respektere ditt ønske....bla bla bla...MEN...." åsså er det påan igjen med utdrikningslag maset.selv om han hele tiden sier at mitt nei betyr nei. jeg syns og det er veldig skummelt. har sett på nyhetene om folk som dør pga vill festing og uoppmerksomhet på utdrikningslagene. nå har vi faktisk 2unger i lag og hvert sammen i 6år. det mangeler tydligvis tillit i dette forholdet, men i bunn og grunn vet jeg han ikke hadde gjort noe hadde han fått lov. men liker ikke at han flørter sånn med andre jenter. er vel helst at jeg er usikker på meg selv og lider av dårlig selvtillit. men han har faktisk brutt tilliten tidligere, men han er god nok til å gjøre mye for å bygge den opp men jeg elsker denne mannen. Kan hvertfall ikke komme her å si at han ikke får lov til noe for det får ham. men aldri så lang festing som et utdrikningslag er. varer jo hele dagen. med drikking og. er det jeg som er urimelig her? teller det ikke hva jeg ønsker? hva mener dere jeg bør gjør? Har veldig lyst til å la ham få lov, men jeg kan ikke for all den usikkerheten som foregår inni meg.kjenner det kniper ihjertet og snurrer seg i halsen.
Tommage♀♂ Skrevet 5. august 2007 #2 Skrevet 5. august 2007 Har du ikke en bror eller kompis som du stoler på og som skal i bryllupet da? Tror nok ikke mannen din finner på så mange sprell med så mange rundt seg! Hadde sambo nektet meg utdrikningslag bare fordi han var sjalu hadde jeg seriøst revurderte forholdet
Gjest Skrevet 5. august 2007 #3 Skrevet 5. august 2007 Skal du gifte deg burde du kanskje stole såpass på han til å ta egne riktige avgjørelser. Jeg tenker: hvis dette er et problem så lurer jeg på neste problem som vil oppstå....... og hva?
KariMari Skrevet 5. august 2007 #4 Skrevet 5. august 2007 Nei, dette synes jeg du bør tåle! Helt ok at du selv ikke ønsker utdrikkingslag, men du kan ikke forvente at han skal droppe sitt. Hvis dette er et såpass stort problem for deg, så må du seriøst vurdere om forholdet vil overleve på sikt.......Med 2 barn så er man uansett nødt til å gå ut hver for seg noen ganger. Synes du skal la ham få lov til å ha utdrikkingslag, det er jo tydelig at han har lyst! Kjipt om du skal få høre dette x-antall ganger senere, ved diskusjoner.....Dessuten vil sikkert også kameratene syns du er ei hurpe. Minner for øvrig veldig om et vennepar vi kjenner............Og jeg synes nesten synd på henne fordi hun er så desperat etter å ha kontrollen på ham hele tiden. Han kan aldri komme seg ut uten henne, og det er kjipt for flere enn dem, for å si det sånn:-/
Jenta78 Skrevet 5. august 2007 #5 Skrevet 5. august 2007 Jeg er faktisk uenig med deg, men enig med alle de som har skrevet inn til nå... Selvom du ikke vil ha utdrikkingslag, må han få lov til det... Og hvis deres forhold ikke er sterkere, ville jeg revurdert det å gifte meg... Jeg tror du vil angre i ettertid på å nekte han noe slikt, og du vil vel ikke begrense eller endre på den personen han er? Og tenk så kjip du fremstår for venner og familie som nekter han ett utdrikkingslag... Du kan jo ikke nekte han for all fremtid å gå ut på byen eller bare finne på noe med komoiser fordi DU er sjalu. Det blir et stusselig samliv, det..
Gjest Skrevet 5. august 2007 #6 Skrevet 5. august 2007 Hadde situasjonen vært annerledes dersom det var en vanlig fest og ikke et utdrikningslag? Ta nakkegrep på sjalusien din og la gubben få slå ut håret
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå