hit og dit Skrevet 5. august 2007 #1 Skrevet 5. august 2007 Ser at det er så mange som angrer på at dei kjøpte denne. Kvifor? Me elsker den. Kjempegrei måte å ha ungen med seg på. No er pappa, Tuva og bikkja vår på tur i skogen i det "fine været", og her sitter eg uten noen bekymringer og drikker kaffien min. Herlig =) Pappaen har permisjon no og han ville ikkje ver den foruten, han har ungen med seg på alt han gjere. Seinare idag skal ho vera med på jobben og mate fiskane.
Gjest otilie79;) Skrevet 5. august 2007 #2 Skrevet 5. august 2007 Den er vel litt vond i ryggen når man bærer de. Har selv hatt BB til mine to eldste, og brukte den lite da, men har også BB til minsta nå, og bruker den mye, selv om den er vond. Hun er ikke så gla i å ligge i vogna når hun er våken, men storkoser seg i bæresela.)
Gjest Ultemecia&Mikrovampyren Skrevet 5. august 2007 #3 Skrevet 5. august 2007 Vi elsker den også.. og det gjør Babalicous og! Hun er aldri så fornøyd som når hun er i den..
Gjest Skrevet 5. august 2007 #4 Skrevet 5. august 2007 Vi brukte den masse når snuppa var liten! Super syns vi, hun satt godt og trygt og inntil oss. Men når hun begynte å nærme seg 10 kg ble den lagt vekk. Skulle gjerne hatt mulighet til en bærevariant enda jeg..men nå er hun for stor til sele.
hit og dit Skrevet 5. august 2007 Forfatter #5 Skrevet 5. august 2007 Eg brukte den første gang då ho var ti dagar, då var det litt vanskelig å få til for ho var så lita. Eg måtte holde under rompa, og på ryggen/hodet. Idag då me putta Tuva oppi, la ho seg til rette med ein gang og sovna på brystet til pappaen, godt støtta opp av selen. Dei var så søte der dei gjekk nedover vegen sammen med beagelen som hadde halen til værs. =)
chill+enda en til Skrevet 5. august 2007 #6 Skrevet 5. august 2007 Vi er også veldig fornøyd. Eneste er at jeg gjerne merker det litt i skuldrene etter en stund, særlig dersom krysset på ryggen siger litt oppover. Passer bare på å få det langt ned, og strammer godt. Viljar ser også ut til å være strålende fornøyd; han får med seg det som skjer, midt i blinken for ham ;-)
Muffinsmamma Skrevet 5. august 2007 #7 Skrevet 5. august 2007 Prøv en ERGO bæresele så fortstår du! Jeg tror det kommer veldig an på vekten på barnet ditt. Min gutt økte fra 3,5 kg i fødselsvekt til 7 kg på tre måneder, og det var veldig tungt å bære i babybjørn. For en måned siden kjøpte vi ergo og selv jeg kan bære gutten på 11 kg i den. Man merker ingenting på skuldrene, hoftene og beina tar "støyten": Og man kan ha den på ryggen.
hit og dit Skrevet 5. august 2007 Forfatter #8 Skrevet 5. august 2007 Foreløpig så er ho jo ganske lett ja, rett over fire kilo. Me får vurdere eit bytte når og om ho blir for tung. Pappaen tåler kanskje meir vekt enn meg og. *googler ergo*
Gjest Skrevet 5. august 2007 #9 Skrevet 5. august 2007 Ja, eller prøv en MeiTai, det er virkelig noe helt annet, spesielt når jeg bærer jenta mi på 9 kilo og 76 cm. Beina hennes slår jo i mine når jeg går trapper etc med bb, samt at jeg får så fryktelig vondt i skuldrene. Samt at jeg synes det er litt småkjipt med tidsbegrensningene på BB. De sitter jo ikke ergonimisk korrekt så rygg og hofter belastes.
mammmamia ** Skrevet 5. august 2007 #10 Skrevet 5. august 2007 Det er jo ikke bare fordi mammaene ikke liker den, men fordi den overhodet ikke er bra for babyen å sitte i! De henger etter hoftene, og det er en veldig usunn belastning..! I en Mei Tai, Ergo eller sjal sitter ungen riktig, med knærne høyere enn rumpa, og masse støtte under lårene/hoftene, så belastningen blir nesten lik null... Derfor anbefales den ikke av fysioterapeuter/leger, og bør brukes i korte perioder av gangen.! :-) JEG synes heller ikke den er god å bære i! Den var veldig god før vi prøvde noe annet altså, men visste ikke bedre... Jeg tror det er en merkevare som har fått ufortjent store markedsandeler fordi folk ikke "vet bedre", vet at det finns bedre alternativer både for mor og (særlig) barn! :-)
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 5. august 2007 #11 Skrevet 5. august 2007 Jeg synes den var vond både for meg og babyen. Gikk over til bæreslynge og det var himmel både for meg og lille. Hun sov i normal liggestilling i den og satt i den når hun var våken. Babyen henger så rart i BB sin og den kanten som skal brettes ned spratt opp hele tiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå