Anonym bruker Skrevet 30. juli 2007 #1 Skrevet 30. juli 2007 Skulle pumpe isted, men fikk svært lite ut.....kjenner nå at det er en klump i høyre bryst...og jeg får den ikke bort...snuppa får ikke løsnet det heller...det har nok vært slik noen dager uten at jeg har tenkt på det..men nå er det ømt, og klumpen er blitt ganske stor føler jeg... Jeg ammer fortsatt ganske mye, men har den siste tiden trappet ned litt...men føler at snuppa har tømt brystene veldig bra helt til nå...men det jo logisk at hun ikke klarer det høyre hvis det er helt tett... Er dette tette melkeganger eller? Pliiis...trenger noen gode råd....vil ikke ha betennelse..... Tusen takk for alle råd!!
ennaH Skrevet 30. juli 2007 #2 Skrevet 30. juli 2007 Smør den vonde puppen din med olje neste gang barnet ditt vil ha mat. Start med den vonde puppen, og prøv å legge barnet så haka peker mot det vonde stedet. Mens barnet ditt suger, så "skyv" melka fra den vonde kulen mot barnets munn. Sånn får du mest effektiv tømming av det vonde stedet. Det går nok ikke over på en amming, men etter et døgn bør du begynne å merke forskjell. Ofte er det vanskelig å få fart på melka uten at babyen din suger. De melketømmende hormonene får først virkelig sving på seg når babyen ligger ved brystet ditt.
Yellowgoldfish Skrevet 31. juli 2007 #3 Skrevet 31. juli 2007 Bruk varme også, f.eks ullinnlegg - ta en dusj og massere med olje. Ellers er det bare å amme og amme til det løsner.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå