Anonym bruker Skrevet 29. juli 2007 #1 Skrevet 29. juli 2007 Hjelp!!!!!! Plutselig en dag i sommerferien nektet sønnen min å ta puppen. Fikk inntrykk av at melken kom for fort, og at han ikke klarte å svelge unna. Mye melk kom ut av munnen mens han sugde. Da tok jeg en lettvint vei, nemlig brystskjoldet.......Vi hadde prøvd dette før de første dagene etter fødselen da han ikke klarte å ta tak, og vi klarte raskt å avvenne ham. Men denne gangen nekter han overhodet å legge seg inntil puppen om ikke plastdingsen er festet først. Nå har jeg i tillegg fått tilstopping og det er vondt. Hva skal jeg gjøre for å få ham til å ta puppen igjen, han er jo helt krakilsk. Jeg fikk ikke til ammingen med førstemann, så jeg nekter å gi opp denne gang! Hjelp meg.......!
lillesprelle Skrevet 29. juli 2007 #2 Skrevet 29. juli 2007 Hei. Det derre med brystskjold er noe herk! Kan fortelle hva jeg gjorde for å avvende jenten min fra bruk av skjold. Vi brukte skjold fra fødselen av og de første 6 ukene. Ble til slutt så lei at nok var nok. Jeg sluttet brått med skjoldet. Hvis hun ikke ville ta puppen pumpet jeg meg og koppmatet henne, men prøvde å legge henne til uten skjold først og innimellom mens jeg ammet. 1 døgn brukte vi på avvendingen, mye svette og tårer fra oss begge, men gjett om det var verdt det!! Jeg sørget for å gjøre det mens sambo hadde noen fridager, slik at han var der og støttet meg og kunne avlaste meg litt innimellom. Dette var i allefall oppskriften for meg, hadde prøvd alle rådene på www.ammehjelpen.no og vært i kontakt med ammehjelper. Men kanskje du først skal prøve tipsene hos ammehjelpen?
Anonym bruker Skrevet 29. juli 2007 #3 Skrevet 29. juli 2007 Takk for tipset, nå er i allefall tilstoppingen over, han klarte å tømme brystet ordentlig tror jeg. Jeg har begynt å klippe litt av tuppen for å se om den teknikken funker. Noen som har prøvd? Ønsker råd fra flere med erfaring.
**My little Miss drama and I** Skrevet 29. juli 2007 #4 Skrevet 29. juli 2007 Samme her brukte skjold de 5.første ukene da hun ikke tok puppen1 fant ut at nokk var nokk orka ikke mer pes og bare slutta liksom la henne til når hun var litt "trøtt", f.eks når dere ligger på sofan ilag eller i senga uanz bare prøv og prøv å til slutt burde det gå? har ikke så mange råd egentlig.. det er vell forskjellig fra barn til barn.. men det å klippe av tuppen syntes bare jeg var vondere ,men det skader ikke å prøve;)... lykke til..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå