Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

til deg Anonym , som lurte på om Ea var et navn ( etter at jeg svarte på et innlegg at min datter heter Ea Ariel ) ;

joda , det er et mytologisk navn . Ea var en visdomsgud som også rådet over vannet og var med på skapelsen av de første menneskene.

 

Jeg , derimot , fikk navnet fra en nydelig dansk barnebok jeg leste som ganske ung . Fjæren og Rosen av Josefine Ottesen . Anbefales .

I den boka er det en fugleprinsesse som heter Ea .

 

og når jeg roper barna mine inn til middag ( som du lurte på )

så roper jeg :

Ingrid , Ea , Cornelia og Jo Mathias

Funker helt fint det !

 

; )

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ea er et navn ja. Min datter heter ikke Ea, men initialene hennes (uten etternavnet) blir Ea, så det er kjælenavnet hennes.;o)

Skrevet

En Ea på skolen til min datter...ingen som har stillt sp ved navnet...

Skrevet

Ea er jo nydelig..!!! Har aldri hørt det før, men nå fikk jeg sannelig lyst til å kalle jenta mi det.. Hun skal ha Elise som mellomnavn...Ea Elise.. Spørs om det er for spesiellt for resten av familien..

Skrevet

Ea er jo også navn på en fugl(mange plasser i landet i hvert fall), faktisk hunnfuglen til ærfuglen.

 

Mente ikke noe negativt altså, syntres faktisk d klang ganske bra, selv om jeg ikke har hørt d som 'menneskenavn' før

Skrevet

Et annet kort navn som er brukt mye i Sverige er; My.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...