Gullblomst Skrevet 25. juli 2007 #1 Skrevet 25. juli 2007 Hei alle sammen! Det begynner å bli en stund siden vi hadde en presentasjon av oss pcos'ere som for tiden forsøker å bli gravid. Lurer på om vi er mange? Endel har jo lykktes i det siste, så spørsmålet er om vi er mange igjen som prøver? Jeg begynner med meg selv: Jeg er 28 år og gift med en mann på 31. Vi forsøker på vårt første barn. Jeg fikk konstatert pcos for snart ett år siden, da vi startet utredningen. Mannen er sjekket, og funnet ok. Jeg går for tiden på pergo (har fullført min 3.kur uten å lykkes - har 2 kurer igjen. Går på pergo annenhver pp) Neste steg for meg blir lap, for deretter prøverør. Jeg har vært igjennom alle obligatoriske tester: Blodprøver, IU, HSG, fått konstatert at jeg har el osv..
tigergutt<3 Skrevet 25. juli 2007 #2 Skrevet 25. juli 2007 hei, jeg er 30 år og min mann blir 32. Vi prøver på vårt 2 barn. Er gjennom første pergo kur nå og er veldig spente på den. Hvis ikke det blir påvist el så øker vi doser på neste kur og så blir vi sendt videre for prøverør. Var til full utredning før vi var så heldige å blir gravide på egnehånd med tulla vår.
etterlengtet-troll-i-magen Skrevet 25. juli 2007 #3 Skrevet 25. juli 2007 Jeg er 26 år, samboer 30 år. Vi har forsøkt å få barn siden januar 2005. 1 MA og 1 SA før jeg til slutt startet utredning og fikk påvist PCO. Har begynt på pergo og fikk påvist EL etter første runde, så det er jo gode nyheter Ellers har det ikke skjedd mye og ingen spire dukker opp... er nå på min tredje kur og krysser fortsatt fingrene. Samboer har noe "grums" (hvite blodlegmer) i sæden, men dette er visst veldig vanlig og bør ikke ha noe å si. Neste skritt for oss vil være sædskylling og assistert bef. i Danmark.
lengsel er over termin Skrevet 27. juli 2007 #4 Skrevet 27. juli 2007 Hei folkens:) Har prøvd nå siden 2004 for å få en spire til,men uten å lykkes. i mai var jeg til utredning å da fikk jeg beskjed om at jeg hadde veldig få modne egg. akkurat da ga jeg opp prøvinga for jeg var lei og klar over å ikke få det til. jeg har 3 fra før så jeg er ikke desperat akkurat. MEN...på neste så ble det full klaff:) nærmer meg nå uke 8 i svangerskapet og er kjempeglad. Så dere andre som sliter...alt e mulig:) LYKKE TIL;)
Vil ha et lite lykketroll:) Skrevet 28. juli 2007 #5 Skrevet 28. juli 2007 Hejhej! Jeg er 23 år..kjæresten min 26.. har akkurat sluttet på pillen,Yasmin 21. Førstegang for oss begge:) veldig spennende:) Fikk påvist PCOS for snart 3 år siden... spennende å se om mensen kommer nå når den skal... ALt dette er veldig nytt for oss...så om noen andre PCOS'ere har noen gode tips å råd å komme med er jeg veeeeldi takknemli for d:)
Marius og mamma'n hans Skrevet 29. juli 2007 #6 Skrevet 29. juli 2007 Jeg er en prøver igjen etter at det ble oppdaget en MA for 2 uker siden. Jeg er 30 år og samboern min blir 32. Har slutta med Metformin for en liten stund av ukjente årsaker... det bare ble sånn. Nå har jeg tenkt å begynne igjen for å se om ting blir enklere ved neste forsøk. Det begynner vel å nærme seg 8 år siden jeg ble utredet for PCOS hos Ezter Vanky på St.Olav. problemet mitt sånn egentlig er vel at jeg ikke har normal eggløsning. Men fikk en kur med Pergotime og dermed så ble jeg gravid. Desverre så døde fosteret etter 5/6 uker. Men håper på at det går like fort denne gangen å bli gravid og at spiren da holder seg fast i ni mnd
Elise29 Skrevet 29. juli 2007 #7 Skrevet 29. juli 2007 Heisann. Jeg er 29 år og sambo er 32. Sluttet på pillen for 2 år siden og har prøvd seriøst å bli gravid i ett år. Ble gravid på første Pergo-kuren min (dobbel) i august i fjor, men mistet igjen. Det var tungt. Nå har jeg hatt 4 eller 5 doble kurer etter det uten å ha lykkes. Skal snart igang med trippel kur, som er siste forsøk før vi blir henvist til prøverør. Håper virkelig vi lykkes da )
Gjest Skrevet 30. juli 2007 #8 Skrevet 30. juli 2007 Jeg er 31,har ei jente på 7, klarte å bli gravid med henne uten assistert hjelp. Har prøvd i 7 år når oktober kommer.... Har hatt en ivf, mislykka.. Vært gravid 2 ganger med få mnds mellomrom, men det har endt i abort. Har prøvd uttallige pergokurer, 8 doble og to enkle, hvis jeg ikke husker feil.Har prøvd metformin,uten annet resultat enn kvalme. Er ikke spesielt overvektig, men sliter med cyster som jeg har en mistanke om lager surt miljø i livmora. Har fått diagnostert tette eggledere, så jeg må nok ha ivf for å få dette til.
mam-mam-mam Skrevet 31. juli 2007 #9 Skrevet 31. juli 2007 Hei! Jeg 32 år, samboeren min er 31. Jeg har pcos og veldig sjelden eggløsning på egen hånd. Vi har ei jente på 1,5 år som ble unnfanget på andre doble pergokur. Jobber nå med å skaffe henne en lillebror eller ei lillesøster! :-) Har gått på en dobbel pergokur, men fikk mensen i går - så da er det på'n igjen... Jeg starter rett på kur nummer to uten pausemåned. Har fått beskjed om dette av gynekologen min, og det funka sist... Det virker som om de fleste her inne har fått beskjed om å ha en pausemåned. Hvordan er det med dere?
Anonym bruker Skrevet 31. juli 2007 #10 Skrevet 31. juli 2007 Hei, jenter! Jeg burde ikke blande meg inn her, men jeg kjenner meg så godt igjen at jeg bare må! Har slitt for å bli gravid pga pcos, men har etter mye kuring og styr blitt gravid tre ganger, med et levende resultat på to år og en hybelboer i magen på 19 uker. Trodde vi ALDRI skulle få unger, men det er verdt slitet! Tvi, tvi, jenter! Jeg skal krysse fingre og tær for dere, og håper dere alle sammen vil bli mødre til en haug av unger!!!
Trulte80 - Venter nr. 2 Skrevet 4. august 2007 #11 Skrevet 4. august 2007 Jeg er nå 27 år og fikk påvist PCOS da jeg var 19. Siden mai har jeg hatt 3 doble pergokurer. Har mensen bare noen ganger i året når jeg ikke tar hormoner. Har så langt ikke klaffet for meg, men får forhåpentligvis el. en av de nærmeste dagene. Lykke til alle sammen )
Anonym bruker Skrevet 4. august 2007 #12 Skrevet 4. august 2007 Hei Alle ;-) Jeg har PCO og er gravid i uke 13 og har klart dette uten hjelp . Har hatt 3 prøverørsforsøk uten resultat og startet adopsjonspross og da blr jeg gravid. Ble først gravid i fjor, og hadde MA i uke 11 og nå 1 år etterpå er jeg gravid igjen og det ser ut for at det skal gå bra . Det er håp for dere alle , jeg hadde mistet håpet og gitt opp ... Fikk beskjed når jeg var til kontroll hos spesialist denne gangen at det er lettere og bli gravid med PCO når en blir eldre ... lettere for de med pco når de er 35 og ikke 25 .. litt rart men det var visst tilfelle . Lykke til alle sammen ;-)
catva Skrevet 17. august 2007 #13 Skrevet 17. august 2007 Heisann! Jeg og min samboer har prøvd å bli gravide siden januar i år. Fikk påvist pcos for snart 5 år siden, så jeg visste at prosessen med å bli gravid kunne ta tid. Er nå i gang med min første hormonkur, skal i gang med pergotime i morgen. Skal ta to tabeletter hver dag i 5 dager. Er det noen som vet om dette er en enkel dose? Min gynekolog sa ikke noe om dette til meg. Er mange spørsmål som jeg gjerne skulle hatt svar på, men finner vel ut litt etterhvert. Håper på at det ikke tar så altfor lang tid før det blir en fulltreffer, vi gleder oss stort til å bli foreldre.
jenni74 Skrevet 19. august 2007 #14 Skrevet 19. august 2007 Hei! Jeg er 32 år, med samboer på 36. Vi har forsøkt å få barn i snart tre år. Har fått påvisst pcos. Har hatt tre enkle kurer med pergo tidligere. Fikk el men ble ikke gravid. Nå går jeg på provera for å få i gang en blødning. Har veldig sjelden mens uten stimulering. Når blødningen kommer skal jeg så i gang med dobbel pergokur på dag fem. Skal ha tre kurer med pause mnd i mellom hver. Håper det lykkes denne gang! Kos dere alle som er i samme "bås", og lykke til!
Turva med ♥novembergull♥ Skrevet 4. september 2007 #15 Skrevet 4. september 2007 Jeg hiver meg på denne tråden! Jeg er 36 år, forlovet med en på 43. Vi forsøker å får vårt første barn. Fikk konstatert PCO for ca 10 år siden. Vi har vært aktiv prøvere ca 1 og et halvt år. Min forlovede er sjekket, alt OK med han. Jeg har gått på 3 doble pergokurer og ble gravid i pausemåneden nå i sommer, men som endte galt. Spiren døde i uke 6, jeg skulle da være nesten 12 uker på vei. Dette ble oppdaget i forrige uke, så det er fortsatt veldig trist å tenke på at min lille spire ikke var levedyktig. Neste steg blir prøverør, håper søknad blir sendt nå i høst. Skal til gynekologen min på fredag, må kanskje til utskraping. Tenkte å begynne på pergo igjen så snart som kroppen er klar til det. Lykke til alle sammen!
Rypefest-2imagen sprekkferdig Skrevet 4. september 2007 #16 Skrevet 4. september 2007 Jeg vil også være med=) Er 31 år og mannen min 32. Vi har vært prøvere i 5 år og fikk diagnosen PCO for 3,5 år siden. Etter 3 år på metformin og x antall pergotimekurer startet jeg ivf for 1år siden. 2 ivf før spiren satt som ett skudd. Er nå i uke 28, og ser slutten på svangerskapet. Lykke til videre jenter. Husk at det en gang blir deres tur.
Gjest Skrevet 4. september 2007 #17 Skrevet 4. september 2007 Jeg er 25 år & forlovet med en mann på 28 år. Vi forsøker nå på nr 2. Sluttet på pilla i Januar 2007 & fortsatt ikke blitt gravid. Så skal få pergo i Januar hvis jeg ikke har blitt gravid til det (men håper jeg slipper da) Har kuttet ut kaffe & kuttet ned på karbohydratene & drikker MASSE vann
C_line har gutt +jenteimagen Skrevet 4. september 2007 #18 Skrevet 4. september 2007 hei du er nok ikke alene her som sliter.... vi er her ennå alle prøvere som ikke ennå har fått spiren til å sitte... Jeg er 26, han er 27 - prøvd bli gravid siden februar 2005 - så begynner bli lei vente nå altså. skal i gang m første pergo kur nå neste mens. Går på metformin - har påvist Pco - men ikke nå kraftig type mener de.. så venter spent nå som vi skal på kur... Han har jo 2 fra før - men hva hjelper vel det? jeg vil jo ha en egen liten prins eller prinsesse...men vi krysser fingre å tær for at det nå m litt hjelp skal feste seg en liten en... Lykke til alle andre som å er i "vente-fase"...
Anonym bruker Skrevet 4. september 2007 #19 Skrevet 4. september 2007 hei jenter.. jeg er en jente på 22 år som etter to års streving har blitt gravid.. gikk på p-sprøyte fra jeg var 16 til jeg var 19( noe jeg selvfølgelig aldri skulle begynt med siden jeg hadde pcos). fikk konstatert pcos i jan 2006.. gyn josef ekgren sa jeg hadde masse cyster på eggstokkene og at jeg hadde livmor på størrelse med en 80-åring.. med andre ord det ville bli vanskelig å få barn på egen hånd.. har prøvd alt av remedier..og nå den 23. august lyste det et blått kryss for meg.. er i dag seks uker på vei og er selvfølgelig livredd for å miste(aldri vært gravid før).. det var akupunktur og wild yams krem som gjorde at jeg fikk mensen tilbake.. i tillegg vil jeg anbefale dere å ta multivitaminer, b-vitaminer og en spesiell bioks med b6(pyridoksin) som du får kjøpt på apoteket.. jeg vil også si at den mnd jeg ble gravid stresset jeg ikke noe med det.. i tillegg tok jeg litt fotsoneterapi på meg selv hver kveld. det funker! kjøp fotsoneterapibok og stimuler alle punkter under foten så slipper du å betale 500 kr for en time.. lykke til!
vestlandsjento Skrevet 6. september 2007 #20 Skrevet 6. september 2007 Hei hei:) Eg er 25 år og mannen min er 26. Me har prøvd aktivt å bli gravid i eit år no, men har og prøvd fleire gonger tidligare. Hadde ein vanskelig periode i vinter, etter at eg blei overstimulert med purgeon og eggstokken tvinna seg. Tok 2 mnd med smerter før legane tok meg på alvor og opererte. Dei tok vekk ein del av eggstokken. Men den lyse siden av historien er at etter operasjonen har eg fått el kvar mnd! Har aldri hatt da før:) Så no prøver me på den naturlige måten. Skjer det ingenting før mars/april skal eg bli henvist til prøverør. Dette er utrulig spennande! Er utrulig godt å ha dette forumet, der ein får råd og støtte av andre som sliter med PCOS. Alle vennene mine har barn no. Blir litt frustrert og misunnelig av å sjå kor "lett" da har vert for dei.. Lykke te alle sammen! Klems:)
Desember 77 Skrevet 7. september 2007 #21 Skrevet 7. september 2007 Jeg er 30, konstantert pco da jeg var 20. Vi har prøvd i litt over 1 år. 5 tripple pergo kurer uten eggløsning. Skal til lap om to uker, er veldig nervøs!
Anonym bruker Skrevet 7. september 2007 #22 Skrevet 7. september 2007 Jeg er 19år og sambo straks 30. han er sjekket og har superbra kvalitet. Vi har prøvd siden okt 2006. Jeg ble påvist i februar PCOS. juni endiometriose og par dager siden nesten infertil. men gir oss ikke for det. Vi har ikke gått på noe da vi ikke har fått henvisning noe sted så vi skal bytte lege når året er omme(brukt opp alle i år).
Hedda_L Skrevet 16. september 2007 #23 Skrevet 16. september 2007 Hei alle sammen! Jeg er 30 år, mannen min er også 30 år. Vi har ei jente på 6 år som kom naturlig. Har hatt PCOS siden jeg var 17-18 år gammel. Vi har nå prøvd i 3 år med Pergo kurer, Metf.Skal nå få sjekket eggstokkene mine, deretter blir det prøverør.. Ønsker alle her inne lykke til, og det er godt å se at man ikke er alene...
Mamma des.08 Skrevet 19. september 2007 #24 Skrevet 19. september 2007 Hei Jeg er 25 år og mannen min 33. Vi har prøvd i snart 4 år. Ble gravid etter 1 år sammen, men endte i en sa Fikk vite for 1 år siden ca at jeg har PCOS og gjennomgikk lap i oktober i fjor. Ikke veldig mye resultater der. Ingen feil. Har el innimellom, men som regel ekstreme lange sykluser. Nå er jeg på dag 77 i syklusen og venter på mens for å starte IVF behandlingen. Har vært gjennom Pergotime, men vært til null hjelp. Gikk på dobbel kur i denne syklusen.........
-EMMA- Skrevet 19. september 2007 #25 Skrevet 19. september 2007 Jeg er 20 og forlovet med en på 28. Vi forsøker på vårt første barn, noe vi har gjort siden feb. 05. Fikk konstatert PCOS i 2002. Fikk pergo på mandag, så starter med første kur i morgen:) Enkel pergokur. Sitter ikke spiren etter denne, blir det vel en del kurer til etterhvert. Og sitter den ikke før jeg har prøvd en håndfull av ganger blir det videre til IVF.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå