Gå til innhold

Dr Brown i oppvaskemaskin?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen som vasker disse flaskene i oppvaskemaskin? Putter dere alt (utenom smokkene) i oppvaskemaskinen da?

 

Datteren min er 11 uker så jeg koker flaskene fremdeles, men lurer på om jeg må fortsette å vaske dem for hånd... :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

dersom en har flaskene øverst i oppvaskmaskinen, er det nesten jevngodt med å bli kokt. Bare ta de ut med en gang vasken er ferdig.

Oppvaskmaskiner har nemlig steaming-funksjon, og denne holder veldig høy temperatur.

 

Jeg vasker flasker, smokker og alt i oppvaskmaskinen, og tar et skikkelig kokeraus en gang i mellom. (har bare to dr. browns-flasker da, men det har fungert veldig fint hittils!)

 

Skrevet

Putter alt i oppvaskmaskinen her ja:o)

Skrevet

Jeg har tatt alt i oppvaskmaskinen fra det ble 100% flaskemating ved ca 7 ukers alder. Står i brosjyra fra sosial og helsedep. at det kan gjøres, selv om smukkene helst skal kokes..

 

Noen av Dr Brown flaskene mister fargen slik at tallene snart ikke synes. Det står vel fakstisk at de ikke skal kokes i buksanvisningen så vidt jeg husker? Men de første ukene er vel det smartest.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...