Lothiriel Skrevet 17. juli 2007 #1 Skrevet 17. juli 2007 Jeg har veldig såre brystvorter og i tillegg sopp. Så jeg må bruke papirinnlegg. Hver gang jeg skal ta de av, henger de fast i puppen, og de er fryktelig vonde å ta av. Noen som har noen råd om hvordan jeg kan unngå dette?
LINDA*** Skrevet 17. juli 2007 #2 Skrevet 17. juli 2007 Prøv å la puppene lufttørke godt før du setter på innleggene, eller smør de med PureLan. Det hjelper for meg hvertfall:) Da henger de ikke fast, for da er de enten tørre nok, eller så vil smøringa gjøre at det holder seg bra (vanskelig å forklare;)
Lothiriel Skrevet 17. juli 2007 Forfatter #3 Skrevet 17. juli 2007 Jeg tror ikke jeg kan bruke PureLan ( har kjøpt det), siden jeg har sopp å smører inn brystene med en mikstur etter hver amming. Jeg lufttørker alltid, men da det kommer puss fra sårene hjelper det liksom ikke. Men takk for tips )
Trolleliten Skrevet 17. juli 2007 #4 Skrevet 17. juli 2007 Kjøp sånne albue skjell på apoteket. De skal kokes hver dag og gir brystvortene litt rom og tid for seg selv..hehe Jeg synes også det var vondt når de hang igjen, så nå bruker jeg skjell og papir innlegg utenpå (for det drypper ofte litt). Har ikke sopp, men i og med at de skal kokes hver dag kan det da ikke gjøre noe?!
kladde Skrevet 17. juli 2007 #5 Skrevet 17. juli 2007 Kjøp ammeinnlegg fra Chicco. De selger dem på Apotek1. De er litt dyrere, men henger seg ikke fast og har dessuten mye bedre oppsugingsevne. Absolutt verdt pengene!
tina 79:) Skrevet 17. juli 2007 #6 Skrevet 17. juli 2007 Du kan fukte innleggene med vann før du tar dem av, da løsner de fra brystvorten. Når du drar dem av mens de er såre, får de jo aldri tid til å bli friske igjen. Ellers anbefaler jeg også Chicco sine ammeinnlegg, de er kjempegode.
Lothiriel Skrevet 17. juli 2007 Forfatter #7 Skrevet 17. juli 2007 Tusen takk for forslag. Tror jeg skal prøve disse Chicco-innleggene jeg.
Verdens lykkligste mamma Skrevet 17. juli 2007 #8 Skrevet 17. juli 2007 Jeg fikk et godt tips på ammepoli.klinikken om å bruke silke inni ammeinnlegget. Jeg klipte en nattkjole i små firkanter - henger ikke fast i såret. Faktisk så grodde sårene ganske fort etter dette ble gjort. Lykke til - det er ikke godt med såre brystvorter som sprekker opp igjen hver gang en ammer!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå