Gå til innhold

Cedrik og Caleb - hva synes dere?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Disse to navnene har plutselig dukket opp i hodet mitt. Før tenkte jeg at de ikke ville passe på en norsk gutt, men så har jeg begynt å tenke "hvorfor ikke?". Barnet skal få to etternavn; mitt som opprinnelig er tysk og mannen min sitt som er engelsk. Da klinger det kanskje finere med et litt internasjonalt navn, enn et hypernorsk et?

 

Men hva synes dere om disse to navnene? Hvilke assosiasjoner får dere? Synes dere de fungerer i Norge, på en norsk gutt med utenlandske aner? Finnes det eventuelt andre navn i samme sjanger som dere liker bedre?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Cedrik - ja

Caleb - nei

Skrevet

Jeg liker Cedrik best. Søtt navn!

Skrevet

Jeg synes Caleb er kjempe flott!!!! Ikke fullt så begeistret for Cedrik - høres veldig likt ut til Fredrik.

Skrevet

Caleb er fra en film jeg har sett på tv om en ung mor, Cedrik er det en på jobben som han kalt sønnen :-) Synes Caleb er for vanskelig å si på norsk - og prøv å si det på nordlansk... "han Kaaaaleb" . ikke fint. Stemmer for Cedrik altså.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...