Gå til innhold

Har ungdomsblader alltid vært så grove....


Anbefalte innlegg

Skrevet

....eller er det jeg som har dårlig hukommelse. Tantungen på 12 år har kjøpt seg et topp blad som moren vurderer å bare kaste, det er masse bilder av menn i bar overkropp, og da mener jeg gamle menn, sånn som brad pritt. Han er jo ganske gammel i en 12 årings øyne vil jeg tro.

 

Men det værste var bildet av britney spears der hun stiger ut av en bil i miniskjørt og uten truse, bildet var usensurert! Alle andre blad jeg har sett det i så har det vært sensurert! Syns det blir litt for mye porno i et blad beregnet på unger/tenåringer. Eller er jeg og søstern prippen kanskje?

Skrevet

Kan ikke huske at topp var så grovt, men husker du romantikk?? de novellene der var ganske detaljerte!!!!

Skrevet

hehe...topp har vel alltid vært uskyldige har de ikke?? men sist jeg leste topp var på slutten av 80 tallet og begynnelsen av 90 tallet. Romanikk ja hehe...det husker jeg og så tegneseriene i girls..hjelpe meg *ler*

Skrevet

Å ja, de overlot ikke mye til fantasien gitt!!! hehehe...............

Skrevet

De Girls tegneseriene var temmelig grafiske, ja. Mag, vet ikke om det finnes lenger, det var og ganske grovt synes jeg.

Skrevet

Jeg husker jeg hadde med meg en bunke med blader blant annet girls opp til ei venninne en helg og de bladene lot jeg bare være der for hadde lest de 100 ganger før hehehe... moren til venninnen min ringte mamma og spurte om hun kunne kaste de for hun syntes det var helt forferdelig. Mamma var enig med hun og det ble fullt bråk hjemme. mamma forbød meg å kjøpe disse bladene.

Et par dager senere kom mamman min og unnskyldte seg og sa hun tok feil og overreagerte. sa at det kom ingenting godt ut av å forby sånt.

Dette er jeg enig i! Greit hun er 12 og ung, men det er jo nå de begynner å synes dette er spennende. Selv kjøpte jeg sånt fra jeg var 11. Jeg kommer ikke til å forby mine barn sånt. Bedre å ha et godt forhold å kunne snakke om ting enn å forby for da blir jo sånt tabu og det skal det jo ikke være.

 

Skrevet

Nei, man kan vel ikke akkurat forby de det. Men jeg syns det er unødvendig å vise bilder av britneys glattbarberte glufse i et sånt blad, kan ikke skjønne hvorfor de ikke sensurerer som alle andre blad.

 

Girls ja, hehe.....husker det bladet ja. ;o)

Skrevet

jeg må si meg enig med mamma til 2 nydelige jenter jeg

Skrevet

Topp var ldri uskyldig...

 

Husker dere ikke mona og mikkel og tor tør? Det var kanske grove saker. Husker jeg satt som elleveåring og leste om 7 centimeter lange klitoriser, sexstillinger, kjønnsykdommer osv...

Skrevet

Mener at de har blitt grovere ja - som alt i samfunnet... Undertøysreklamene idag hadde jo framstått som porno for ikke sååååå mange år siden..

 

Jeg leste også Romantikk i fjortistida, husker jeg kjøpte det noen år etter for å ha som strand-lektyre, da starta jo fortellingene der de før hadde sluttet, hvis dere skjønner hva jeg mener;)

Skrevet

Husker ikke at topp var så grovt, men kanskje jeg har fortrengt det!!!!

 

Husker romantikk, det har jeg lest etter jeg ble "voksen" også, det ligger noen igjen på hytta til svigers etter søstrene til mannen!!

 

Husker dere starlet, var det så uskyldig som jeg innbiller meg, har tenkt at det var et greit blad for fjortis jenter. Finnes det noen slike blader for jenter nå??

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...