Anonym bruker Skrevet 7. juli 2007 #1 Skrevet 7. juli 2007 Hva synes dere om dette guttenavnet? Vurderer å kalle gutten for Castor Andreas, Castor Nikolai eller Castor Olai. Hva synes dere?
Tinden ruger på nytt gull Skrevet 7. juli 2007 #2 Skrevet 7. juli 2007 Castor er navnet på en stjerne (i stjerneparet Castor og Pollux). Tenker at det altfor søtt og romantisk å kalle opp barnet sitt etter en stjerne... En ting jeg kunne funnet på da jeg var fjortis, men som voksen er det velidig uaktuelt. Hvis du derimor liker klangen i Castor, kan du jo kanskje bruke Cato i stedet, som i alle fall er et "menneskenavn". Vet ikke om det er noen (i Norge) som heter Castor... Synes dessuten at navnekombinasjonene blir velidig tunge å uttalt, spesielt de to siste. Sorry....
Anonym bruker Skrevet 7. juli 2007 #4 Skrevet 7. juli 2007 hei!! jeg leste engang en bok med en gammel mann som hovedperson som het Kastor... ellers vet jeg bare om en gutt fra hjemplassen min som heter Astor(han er kanskje tenåring nå), og jeg synes begge navnene er veldig fine!!!!
Anonym bruker Skrevet 8. juli 2007 #5 Skrevet 8. juli 2007 Hei. Synes navnet er ganske fint, men synes det blir litt mye med et navn til. Det har nok tyngde til å stå alene.
prøvekluten+3små Skrevet 8. juli 2007 #7 Skrevet 8. juli 2007 ikke villet kalt min sønn dette..minna litt vel mye om kastrert..og da enda verre om det var et mellomnavn bak..ser for meg russenavnet for å si det sånn..
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2007 #8 Skrevet 9. juli 2007 hehe.castor heter sønn til james hetfield i metallica.det er det eneste jeg vet om det.er søtt det vel?!og ikke så forbasket vanlig som de fleste skal ha nå for tiden
Vannmann35 Skrevet 9. juli 2007 #9 Skrevet 9. juli 2007 Minner om diktatoren Castro + at det er for hardt etter min smak. Ville heller valgt Cato eller Casper.
Miamamma Skrevet 9. juli 2007 #10 Skrevet 9. juli 2007 Jaja, du må huske at Stella rett og slett betyr stjerne, og Aurora kommer fra aurora borealis/australis, altså nordlys. Så det er ikke helt borti natta :-) og bruke stjernenavn eller andre astronomiske betegnelser... Men Castor er kanskje litt uvant i Norge, men det er kanskje et poeng i seg selv?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå