*Bluberrypai*og 3 prinsesser=) Skrevet 6. juli 2007 #2 Skrevet 6. juli 2007 Tviler på at du har noen angrerett der...
Kamomille Skrevet 6. juli 2007 #4 Skrevet 6. juli 2007 ingen angrerett med mindre det er vesentlige feil i kontrakten dere inngikk. I såfall kan du jo forsøke å få tilbake pengene eller du kan trekke selger for konfliktrådet.
mamsen labamsen Skrevet 6. juli 2007 Forfatter #5 Skrevet 6. juli 2007 Ikke jeg som har kjøpt noe og angrer nei. Solgte bilen vår forrige fredag, og lurte bare på om det er noen tidsbegrensning kjøper kan heve kjøpet innen eller har noen angrefrist.
Sanyo Skrevet 6. juli 2007 #6 Skrevet 6. juli 2007 Hvorfor spør du da?:)Kan jeg spørre åssen bil det var? Spør egentlig fordi vi kjøpte en bruktbil da,og føler oss rimelig lurt opp i stry:( Angrefrist har man på alt,og gjett om vi skal bruke den!
Gjest ->>- Skrevet 6. juli 2007 #7 Skrevet 6. juli 2007 Det stemmer ikke. Man har ingen angrefrist ved kjøp fra private. Men dersom vesentlige feil og mangler kan dokumenteres har dere muligens rett til å få hevet kjøpet etter kjøpslovens §19.
Sanyo Skrevet 6. juli 2007 #8 Skrevet 6. juli 2007 http://forbruker.no/pengenedine/eksperter/engebretsen/article1337249.ece Vi kjøpte den usett over tlf,og det går vel ut på det samme?Vi har bevis på at selger kun opplyste om to feil,mens verkstedet som sjekket den anbefalte oss å ikke kjøre bilen i det hele tatt pga alle feil og mangler!
Gjest ->>- Skrevet 6. juli 2007 #9 Skrevet 6. juli 2007 Ikke nødvendigvis. Men dere behøver uansett ikke å benytte dere av angrerett, siden dokumenterte feil og mangler kan gi rett til å heve kjøpet på det grunnlaget. (Du finner en lignende sak her: http://www.advokatenhjelperdeg.no/spor_advokaten/29608/37278)
tresøtesmå-torødogenblå Skrevet 6. juli 2007 #10 Skrevet 6. juli 2007 Høres ikke så lurt å kjøpe bil usett over telefonen akkurat! Men det hjelper vel ikke deg å høre nå. Lykke til!
Sanyo Skrevet 6. juli 2007 #11 Skrevet 6. juli 2007 Det var 18 åringen vår som absolutt skulle ha den "kule" bilen.Og selger hadde jo bare fint å si om den..Tenkte lite på at to menn satset livet sitt med å kjøre den 50 mil hjem:( Han var også hobbymekaniker,så vi stolte faktisk på at bilen var i den stand han sa at den var i. Men shit skjer,han skal få ordne opp på den ene eller den andre måten vet jeg.
Sanyo Skrevet 6. juli 2007 #12 Skrevet 6. juli 2007 Den linken virker ikke forresten..Får bare opp feilmelding
Gjest Skrevet 6. juli 2007 #13 Skrevet 6. juli 2007 i følge kjøpsloven har du rett på og heve kjøpet enten det er privat eller pr. bliforhandler.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå