Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har barna sine i en Steiner barnehage? jeg synes det virker som et supert tilbud, noen som kan si litt om både gode og dårlige sider ved dem?

Skrevet

Jeg ville ALDRI sendt mitt barn i en Steinerbarnehage!

Eks: De bruker fargenavn kun på blått, rødt og gult. De andre fargene skal barnet "oppdage" selv... Herregud, for no piss!

Skrevet

Det er nok ganske så mye mer komplisert enn det. :-) Jeg har jobbet på Steinerskole i to år og gått mange kurs i pedagogikken. Kort sagt er fokuset på det naturlige og opprinnelige. For eksempel brukes ikke tv, elektronisk musikk etc. Fortellinger skal fortelles, ikke leses. Læreren/førskolelæreren skal formidle alt gjennom seg selv, ikke ved å lese fra en bok. Barna skal oppleve selv, ja. Treleker etc. Tror det er flott for små barn! Når det gjelder skolen tror jeg det er forskjellig hva som passer det enkelte barn. Lykke til.

Skrevet

hvor kan jeg lese om steiner pedagogikk på nettet?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...