Gå til innhold

Sete..... =(


Anonym bruker

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Hei, for 8 år siden var jeg på "snuing" med babyen som lå i sete.

Legen var veldig erfaren, og babyen ble veldig godt overvåket hele tiden.

Jeg vil ikke skremme deg-men for meg var det veldig ubehagelig, og jeg husker at det var ganske mye romstering med magen.

Enden på visen ble at babyen tydelig ble stresset, så da sluttet legen med en gang.

Småen ville ikke snu seg, og ble født med keisersnitt.

Håper du kan få noen andre innlegg fra noen som har en bedre erfaring enn det jeg har.

En ting er sikkert: ingen vil utsette deg eller barnet for noen fare, og jeg er sikkert mer pysete enn du er:-)

 

Lykke til,vil gjerne høre hvordan det gikk

Hei!

 

Hvis babyen ikke snur seg eller blir snudd før fødselen tror jeg de tar røntgen av bekkenet ditt + nøyere beregninger av hvor stort barnet er før de vurderer om det bør tas ks.

 

Jeg har selv født et barn i sete (eller "dobbel fot og sete", altså på huk). Han var liten og jeg hadde stor plass. Hadde en grei fødsel uten smertestillende.

 

Ønsker deg lykke til!

Jeg fikk velge selv om jeg ville ha ks eller føde normalt.

Det var ikke et lett valg for meg,og følte at jeg egentlig ikke hadde erfaring og kompetanse til å ta et slikt valg.

Jordmoren min var fantastisk, og hun støttet meg uansett hva jeg kom fram til.

Det var mitt første barn, og valget var kanskje blitt annerledes om jeg hadde gått gjennom en fødsel før.

Keisersnittet ble en flott opplevelse, og det hadde det sikkert blitt med normal fødsel også.

mvh

Annonse

Min lå i tverrleie en stund, så jeg leste litt om dette. Slik jeg kunne lese meg til så lykkes 50% av snuingene. Noen av de som blir snudd, snur seg tilbake av seg selv. Slik jeg forsto, så blir alt nøye overvåket, så du skal være i trygge hender. Noen få ganger blir barnet så stresset at fødselen begynner, og da tar de ks med en gang. Kjenner ei som gikk for snuing to uker før termin, og det gikk veldig bra.

  • 3 uker senere...

Har blitt sjekka 2 ganger....med 1 ukes mellomrom....og ungen har heldigvis snudd seg selv....!!!! Men hvem vet.....den kan snu seg enda en gang da det ikke er tid for fødsel enda....Håper jeg slipper å kom

me opp i det dilemmaet....å ta standpunkt om KS....for det vil jeg helst ikke!!!! Er ikke naturlig i mitt hode det....men så er jeg kanskje litt rar og jeg =))

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...