mamma til<3<3 Skrevet 19. juni 2007 #1 Skrevet 19. juni 2007 Skal på en lang kjøre tur imorgen og lurer da på om det er ok å sette sønnen min på 1 år fremme med meg?bare for å gjøre ting litt lettere.. Det er airbag i bilen..
snartmammapåny Skrevet 19. juni 2007 #2 Skrevet 19. juni 2007 Er nok ikke så bra når det er airbag. Er stolen vendt mot kjøreretningen vil bagen slå inn i stolen med en kjempekraft. DEt er nok ikke bra for småen som sitter i stolen. Om stolen er vendt fremmover så er jeg litt usikker på hva som skjer, men tror nok ikke det er bra om bagen skulle løse seg ut... Det er iallefall ikke anbefalt, så noe ille kan vel skje desverre. Så tror nok du bør ha småen i baksetet.. Eventuelt om du kan slå av airbagen?
Gjest Skrevet 19. juni 2007 #3 Skrevet 19. juni 2007 Ikke så lenge d er airbag!! Tror d er forbudt, også framovervendt.. Jeg har mini frammi med meg når vi kjører "ekstrabilen" vår, men der er d ik airbag i d hele tatt... Enten må du sette han baki, el kjøre til bilverksted, for å få de til å demontere(el hva d heter) airbagen..
mamma til<3<3 Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #4 Skrevet 19. juni 2007 Da får jeg sette han baki..ja ja går nok det også(: Takk for svar
Djoolia 07+08+12 Skrevet 19. juni 2007 #5 Skrevet 19. juni 2007 det er forbudt med bilstol der det er airbag. du har sikkert en knapp for å skru den av.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå