rødhette* Skrevet 18. juni 2007 #1 Skrevet 18. juni 2007 Lillegutt får grøt hver dag, og har fått det siden han ble 4 mnd. Nå har han passert 5 mnd, og vi har akkurat begynt med to grøtmåltider om dagen, og skal begynne med å gi frukt i morgen. Regner med vi begynner med middagsglass når han er rundt 6 mnd. Skal vi da bare begynne rett på 6-mndglassene, eller må vi først begynne med 4-mndglassene med kun grønnsaker? Evt når kan vi begynne med 6-mndglassene?
Anonym bruker Skrevet 18. juni 2007 #2 Skrevet 18. juni 2007 er nok kanskje greit å begynne med potet og grønnsaker først. Så kan du fortsette med litt mer smak etterhvert.
Gjest Skrevet 18. juni 2007 #3 Skrevet 18. juni 2007 Vi begynte rett på 6 mnd glass når hun var 6 mnd. De første ukene spiste hun et halvt glass til hvert måltid. Deretter spiste hun et helt til hvert måltid.
Kanutten & småen + Lucia Skrevet 18. juni 2007 #4 Skrevet 18. juni 2007 Vi begynte med hjemmelaget mat. Potet, gulrot, brokkoli osv. Er jo greit å la de venne seg til smaken og ikke minst la magen venne seg til få ingredienser til å begynne med. Er jo mye forskjellig i 6-mnd glassene, så vanskelig å vite hva de reagerer på om de reagerer på noe.
Gjest Skrevet 18. juni 2007 #5 Skrevet 18. juni 2007 Jeg begynte med 4 mnd glassa, de har færre ingredienser... og er mildere i smaken
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå