Gå til innhold

Hengevugge og bilstol


nicco

Anbefalte innlegg

Må bare komme med en anbefaling. Bestemte oss tidlig for å prøve hengevugge til "mini", og fant en på Purnatur.no. Det er rettferdig handel, og du fikk nå vugge, krok og madrass fra Ullkorga til kr.1000,- inkl.frakt. Fikk det i dag og det ser veldig solid og bra ut. Bestilte på onsdag tror jeg så det har gått fort. Bra service.

 

Bestilte også en Maxi cosi cabrio fix bilstol på lille mille, til kr.1290,-+ frakt. Samme stolen som topper tester og koster stort sett 1599,- rundt her i alle fall. Med frakt ble det likevel billigere, og raskt levert.

 

Skal legge inn bilder på nicket mitt hvis noen vil se.

Fortsetter under...

Hei Nicco! Kjekt med sånne hengevugger tror jeg, men jeg har jo aldri prøvd det ut. Fikk kjøpt meg en Leandervugge med stativ og alt tilbehør brukt til 1500 jeg da, så jeg var heldig, gleder meg til å prøve.

Har tenkt å kjøpe lik Maxicosi bilstol, jeg så nettopp at de hadde den til 1299,- på Barnashus, det er vel en ok pris det. Kjøper du da den basen til også, eller bruker du bare bilbelte?

Jeg synes å huske fra et tidligere innlegg at du har en Quinny Buzz? Hvordan er den vognen i bruk? Har kikka på den og funnet ut at baggen er for liten siden vinteren oftest er så kald her i Oslo, men jeg lurer på å kjøpe den likevel som understell til bilstol og som trille til neste sommer. Jeg hat også en liten bil som man ikke får hva som helst inni, og denne vogenen tror jeg blir liten nok. Har du eller noen andre erfaringer å dele? (hvis jeg husker rett da...hehe)

 

Hei litenspire....

 

Du husker rett, jeg har en Buzz trille. Bilstolen passer perfekt på, minstejenta har allerede tatt den i bruk på stua i påvente av baby.....Jeg har bestilt en bag også, fra Nederland, noen der tar den med i løpet av sommeren. De er ikke så store da, og jeg får vel en stor baby, så sånn sett er det kanskje litt dumt, men. Jeg har aldri brukt voksiposer og slikt, kun dyne eller teppe, så jeg tror det går greit her inn mot vinteren. Når baggen blir for liten har jeg jo sittedelen til Buzz. Den kan legges ned i full liggestilling. Synes Buzz tar liten plass jeg, og alt kan tas av, hjul og sittedel, så har du liten plass er det ikke så mye jobb.

 

Hengevugga ser også fin ut. God plass, ca.83 cm lengde. Har aldri prøvd det før jeg heller, men jeg har alltid hatt unger som har sovet lite og dårlig, så nå vil jeg prøve dette. Minstejenta sov mye i en vanlig hengekøye når hun var mindre, blir noe av det samme. Har tro på litt bevegelse, jeg. Har en krok i stua og en på soverommet, så tenkte jeg bare å flytte den når natta kom.

 

Jeg har ikke kjøpt basen til bilstolen, syntes det ble vel dyrt....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...