Frk. frustrert med alle de små Skrevet 15. juni 2007 #1 Skrevet 15. juni 2007 jeg bor i ei lita bygd der naboen er veldig opptatt av hva naboen gjør osv...jeg går ofte tur, men her en dag tok jeg meg i å tenke at babyen ikke legger merke til om han er på tur eller blir trilla i søvn på plenen. Hvorfor er mange så opptatt av at man skal gå tur hver dag osv....dess flere turer, dess bedre mor:)hva om jeg aldri gikk tur når babyen var bitteliten?
monztah Skrevet 15. juni 2007 #2 Skrevet 15. juni 2007 Sant det, spiller jo ingen rolle for baby. Men blir mer trim på mor med spasertur da ;-).
meg & to små vampyrer Skrevet 15. juni 2007 #3 Skrevet 15. juni 2007 Det er vel det med frisk luft + mosjon på mor. Men det er jo helt riktig at du bare kan trille baby fram og tilbake på plenen:) He he:) Jeg syns det var deilig å komme seg ut da jeg var hjemme aleine hele dagen. Og når når han er litt større (9 mnd) liker han å se litt, så tur er veldig populært:)
Frk. frustrert med alle de små Skrevet 15. juni 2007 Forfatter #4 Skrevet 15. juni 2007 hm...frisk luft får de på plenen også. Det jeg vil frem til er at det generelt sett er veldig fokus på hvor mye man går tur..har tilogmed sett det her. Jeg skjønner at når babyene blir litt større og kan sitte i vogna så er det stas på tur. Enig m meg & lille vampyr, deilig å komme seg ut!!..det er jo en gylden anledning til å komme seg i form:)
Anonym bruker Skrevet 15. juni 2007 #5 Skrevet 15. juni 2007 Når babyen er større så er det mye stimulering av bare å sitte i vogn og kikke....min gutt eeeeeelsker å sitte i vognen med støtte, å kikke....får inn masse impulser. Hadde vel ikke blitt det samme av å gå tur i hagen. Og så får jeg trim, da.....
Frk. frustrert med alle de små Skrevet 15. juni 2007 Forfatter #6 Skrevet 15. juni 2007 nei, det er klart. jeg tenker mere på de bittesmå som ikke ser noe. dattera mi sovner omtrent med en gang, og sover mye lenger enn om jeg hadde latt ho sove i en "stille" vogn:)
meg & to små vampyrer Skrevet 15. juni 2007 #7 Skrevet 15. juni 2007 Er enig med deg jeg, som du sikkert så. men er kanskje et poeng med gynginga for de urolige babyene. Min våkner alltid når vogna er i ro, om han har hatt vanseklig for å sove en periode er da en tur ut en fin hvilepause for alle:)
snartmammapåny Skrevet 15. juni 2007 #8 Skrevet 15. juni 2007 Jeg har trillet småen i søvn ute på grusen utenfor døra vår et par ganger;) Men prøver å trille en tur hver dag, småen kunne nok ikke brydd seg mindre. Han liker ikke å ligge i vognen noe særlig heller, men er viktig trim for meg. Skal jeg tilbake til den opprinnelige formen før graviditeten så er den dagligetrilleturen veldig viktig for meg;)
St.Sunniva Skrevet 15. juni 2007 #9 Skrevet 15. juni 2007 Om hun skal sove og jeg har dårlig tid, så setter jeg henne bare ut på balkongen/trappa, og evt rugger litt om hun ikke sovner av seg selv. Men jeg går tur så ofte jeg kan, men det er jo mest pga at jeg selv vil ha litt trim da. Hun sover like lenge om jeg triller eller om hun står stille. Viktigst er jo den friske luften. Tar henne også med ut på tur hvor hun kan få sitte å titte litt. Da blir hun så "pratete" med masse rare lyder :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå