Rosenrød Skrevet 14. juni 2007 #2 Skrevet 14. juni 2007 Hehe, av nettopp denne grunnen ønsket vi oss ikke slike ting... Sølvskje kan man jo bruke når de spiser grøt, men alt det andre er vel bare å pakke ned etter en stund.
LisaColli Skrevet 14. juni 2007 #3 Skrevet 14. juni 2007 faktisk glad for at vi ikke fikk noe slikt får dårlig samvittighet av å pakke bort gaver, men man har jo ike direkte bruk for de der.
selfangerkjerringa Skrevet 14. juni 2007 #4 Skrevet 14. juni 2007 Jeg syns det er frekt å si til de inviterte at "sånt og sånt vil vi ikke ha". Vi endte opp med en del sånt som jeg egentlig syns er jall. Men jeg har bestemt meg for at det skal få være opp til jentene å bestemme (når de blir gamle nok) hva de vil gjøre med gavene. Jeg får dem gravert, legger dem i ei skuff, og når de blir store så blir det sikkert kjære og gode minner Hjemmet mitt er ikke akkurat et der slikt blir satt fram dessverre... vi er alle forskjellige
Fisk med CV Skrevet 14. juni 2007 #5 Skrevet 14. juni 2007 Sølvbestikk er da absolutt en ting de får bruk for når de blir større? Bedre at hun får sølvtøy i gaver til jul/bursdag/dåp enn at alle skal gi klær/plastikkleker. Har da mer igjen for det senere. Har pakket det ned i en eske. Sånn holder til dåpsattesten kan man jo ha stående fremme i en hylle på barnerommet feks.
LisaColli Skrevet 14. juni 2007 #6 Skrevet 14. juni 2007 jeg har aldri fått bruk for sølvtøyet jeg fikk. vi fikk heller ikke plastikkleker, og bare litt klær. det kan du jo iallefall bruke da:P menmen hver sin smak!
Fisk med CV Skrevet 14. juni 2007 #7 Skrevet 14. juni 2007 Dekker alltid opp med sølv på familiemiddager og slikt, men kanskje min familie som er sære da.
LisaColli Skrevet 14. juni 2007 #8 Skrevet 14. juni 2007 hehe, den typen jeg tenker på er sånn sølvskje med frosk, eller kopp med snehvit på. og det får man som regel en av hver. jeg bruker i hvertfall ikke å ha forskjellig bestikk til alle jeg dekker på til
pikabuu Skrevet 14. juni 2007 #9 Skrevet 14. juni 2007 Vi fikk faktisk 3 forskellige sparebøsse (fra gullsmed) i gave. Har plasert dæm i vinduskarmen som pynt på rommet hannes. ene va forma som en bil, så den tængte æ nu at han kunne leke litt med når han blei litt eldre=) ellers sånn tannkoppa og sånt, har æ i mitt smykkeskrin så kan han få når han blir eldre. =) Så man kan jo lage ei lita hylle på barnerommet med dåpsgavan kanskje?
kulepenn Skrevet 14. juni 2007 Forfatter #10 Skrevet 14. juni 2007 Masse svar her. Jeg kommer nok til å henge opp dåpsfatet og evnt stille ut "rullen" som dåpsattesten ligger i. Ellers er jo ikke disse tingene så spennende for andre å se når det er gått ett års tid. Så de andre tingene får finne plassen sin i skuffen/kartongen sammen med klærne han hele tiden vokser ut av...
Fisk med CV Skrevet 14. juni 2007 #11 Skrevet 14. juni 2007 hihi, det hadde faktisk vært litt kult...men nei, vi hadde plukket ut en serie og samler da vanlig bestikk herfra. Fikk noen skjeer som ikke tilhørte serien også, selvsagt gravert *argh*, og det skal jeg jo være enig i blir lite brukt. Byttet forøvrig inn alle gavene som ikke falt i smak, er jo ikke noe poeng å ta vare på og støve ned noe som aldri blir brukt.
Frk. frustrert med alle de små Skrevet 14. juni 2007 #12 Skrevet 14. juni 2007 vi har et smalt, høyt glasskap i stuen, satte ting og tang inn der sammen med vinglass, fargerike skåler, rare mugger osv...ble bra det:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå