Anonym bruker Skrevet 13. juni 2007 #1 Skrevet 13. juni 2007 Kan man bli gravid selv om man ikke har blødninger..? Jeg har pcos og har veldig sjeldent mensen. Må kanskje få i gang menstrasjonen før jeg kan bli gravid. Veldig usikker på dette her. Håper noen kan gi meg et svar..
trebarnsmamma? Skrevet 13. juni 2007 #2 Skrevet 13. juni 2007 Du må ha eggløsning for å bli gravid. Har du eggløsning får du mens, med mindre du er gravid. Sist da jeg fikk lillegutt hadde jeg 1. dag i siste mens 28. august.... Men lillegutt ble ikke unnfanget før i slutten av oktober. Det vil si at jeg gikk to måneder uten mens, men så kom det da heldigvis en eggløsning ut av det blå som klaffet for oss. Da jeg hadde mens i august hadde jeg ikke hatt det siden april, og før det ikke siden julen året før... :-/ Ble du litt klokere? :-)
Trulte80 - Venter nr. 2 Skrevet 14. juni 2007 #3 Skrevet 14. juni 2007 Hei! Jeg har også PCOS og har mens kanskje 3 ganger i året. Sluttet på p-pillen i august og hadde mens i november. Var hos gyn. i april og da fikk jeg Novofem (28 tabl), noe som gjorde at jeg fikk mensen. På 3. mensdag begynte jeg på Pergotime, som gjorde at jeg fikk eggløsning (ble sjekket med blodprøve).
Anonym bruker Skrevet 14. juni 2007 #4 Skrevet 14. juni 2007 Ok.. Ikke lett dette her. Hehe.. Har bare hatt mensen to ganger dette året her, så har vel da ikke hatt eggløsning etter det. Må nok få hjelp for å bli gravid. Takk for svarene )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå