Gå til innhold

For mye fostervann???Noen med erfaring


Tpop

Anbefalte innlegg

Jeg var til legen og det var en annen lege som målte meg en vanlig. Symfysemålet fikk et sklikkelighopp, noe hun ble litt urolig over, en mente at jeg skulle vente til jeg skal til legen i morgen å få det målt igjen . Det er to uker siden sist kontroll og det var i fra 21ca til 29cm. Det kan som regel være 1cm forkjell når det er to forskjellige som måler, men likevel så blir det det et hopp på kurven. Leste litt om for mye fostervann og det var jo ikke alt som kan gå knirkefritt da. Noen med erfaring?? Må også si at jeg har begynt å føle meg som høygravid også disse to ukene for magen har vokst voldsomt. Er i uke 26+4 nå.

Fortsetter under...

Jeg spurte legen min om dette siden jeg også hadde for mye fostervann sist om hva som var farlig med det.

 

Fikk til svar at mye fostervann var i seg selv ikke noe farlig, men kunne ofte være et signal på noe annet som var galt.

De som bærer barn med kromosonfeil eller lignende kan få dette, diabetikere, eller hvis noe er galt med navlestrengen.

(Noen får mye fostervann uten at det er noe galt)

  • 4 uker senere...

Heia.

Jeg hadde samme problem som deg. Ny jordmor og et plutselig hopp på kurven. Dette skjedde 8 uker før termin. Vi trodde nok at siden det var ny jordmor målte hun feil, men dessverre var det ikke slik. Etter hvert var jeg faktisk så stor at det ikke var "Plass" for målene mine i rutediagrammet. Ble kjempesvær. Fødsel ble igangsatt 4 uker for tia, fødsel gikk greit, men baby var relativt slapp etter fødsel å havnet på nyfødt intensiv i 10 dager. Et pussig kviselignende utslett på hele kroppen gjorde at legen trodde det var en sykdom som forårsaket slapphet og dårlig kondisjon på baby. Vi var kjemperedde. Heldigvis var det en gammel jordmor der som hadde jobbet på Ullevål i mange år. Hu sa til oss at slike tilfeller som vårs hadde hun sett mange ganger og at det alltid hadde gått bra.

De siste 4 uker før fødsel var vi på kontroll hver uke på sykehuset for å avdekke om barnet vårt hadde syndrom, manglende anal/urin åpning eller problemer med svelging. De fant ikke noe i veien med vårt barn. Legene fortalte oss at det var sjeldent at for mye fostervann kom fra problemer med barnet og at de i mange tilfeller ikke fant ut hva som forårsaket dette.

Du kjenner selv på kroppen din om noe er unormalt, lytt til deg selv og krev jevnlige undersøkelser dersom du er vokst for mye.

Jeg ønsker deg lykke til. Dette går sikkert helt bra :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...