Gjest Skrevet 5. juni 2007 #1 Skrevet 5. juni 2007 Men nå skal jeg høre litt på dere også hehe. Jeg lurer litt på dette med flyvninger etter innsetting. Jeg skal, hvis alt går etter planene,reise en del med fly i sommer, og bla like etter innsetting. Det har vel neppe noe å si for eggene hvis jeg flyr etter innsettinga? Det var ei som fortalte meg at det var ikke særlig heldig,nemlig.... Hva tror dere erfarne ivf -ere om dette?
Emma*den lykkelige venter Skrevet 5. juni 2007 #2 Skrevet 5. juni 2007 Jeg tror du kan stresse ned og fly så mye du vil Kjenner ei som fløy til USA etter innsettingen og hun ble gravid:-))
Gjest Skrevet 5. juni 2007 #3 Skrevet 5. juni 2007 Det var det jeg tenkte selv også. At det ikke var noe å stresse med. Er jo mange jenter som flyr samme dagen som innsettinga. Jeg tror nok jeg kommer til å fly uansett jeg, for jeg tror ikke trykket i kabinen evt skader noe som helst inne i kroppen. Ville sikkert vært forbud mot flyving under eggløsning hvis det var tilfelle at det kunne skade hehe
ano`num *17.03.10* Skrevet 5. juni 2007 #4 Skrevet 5. juni 2007 Gravide flyr jo også. Er jo bare siste ukene det ikke er lov/ønskelig fra flyselskapene sin side. Her flyr de fleste til og fra klinikken i forbindelse med forsøkene. Er jo et godt stykke å reise herfra til Trh. Det har vært teorier om at flyving/trykket kan skadet fosteret. Men det virker mer tilfeldig enn noe annet. Personalet om bord blir heller ikke satt på bakken før etter 3mnd. Men for dem er det jo noe helt annet. Der er det jo mye opp og ned, frem og tilbake. Bare tenk på de som flyr her i Norge. Er jo ofte Bergen, Ålesund, Trondheim, Tromsø, Oslo bare på noen timer. Blir litt mye på kort tid da. I tillegg til at de både skal servere, og stå for en evt redningsaksjon. Fungerer ikke det med en ekstra mage i fronten etc.
anonimo & gullprinsen :o) Skrevet 5. juni 2007 #5 Skrevet 5. juni 2007 Tror ikke du skal være redd for å fly ) Det viktigste er vel ikke å stresse )
Sunniva78 har to små Skrevet 5. juni 2007 #6 Skrevet 5. juni 2007 Jeg spurte på St.Olavs da jeg satte inn egg, og det var ingen fare ved å fly:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå